Zamknij

Pożar w znanej krakowskiej restauracji. Z ogniem walczyło siedem zastępów strażackich

Redakcja
01.05.2019 09:46
Straż
fot. PAP

Niegroźny pożar wybuchł w znanej krakowskiej restauracji Wierzynek przy Rynku Głównym. O poranku w piwnicy kamienicy pojawił się dym, który na szczęście, dzięki wysiłkom straży pożarnej, udało się ugasić. Nie ma informacji, aby ktokolwiek ucierpiał. 

Iskry pojawiły się w znajdującej się w magazynie chłodni, gdzie przetrzymywano produkty spożywcze. Pożar wzniecił się samoistnie i pewnym momencie do ugaszenia go potrzebnych było aż siedem zastępów straży pożarnej. 

- Pożar w pomieszczeniach piwnicznych w restauracji wybuchł przed godziną szóstą. W tej chwili jest już ugaszony, trwa przewietrzanie piwnic. Strażacy kontrolują pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla. Działania są praktycznie zakończone, na miejscu jest jeszcze jeden zastęp - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl Bartłomiej Rosiek z Komendy Miejskiej PSP w Krakowie. 

Z informacji, które podaje straż pożarna wynika, że nikt w pożarze nie ucierpiał, nie zaistniała również potrzeba ewakuacji. Szacowanie strat może jednak potrwać kilka dni. Wierzynek to jedna z najbardziej znanych krakowskich restauracji, istniejąca od 1945 roku. Obecną właścicielką jest Elżbieta Filipiak, żona właściciela Cracovii Janusza Filipiaka. 

RadioZET.pl/MK/Gazeta.pl