Zamknij

20-latka zakłócała mszę. "Rozbierała się przy wszystkich i opluła księdza"

18.03.2021 00:03

20-latka może usłyszeć m.in. zarzut obrażania uczuć religijnych. Krakowska straż miejska odebrała w środę zgłoszenie o zakłócaniu przebiegu mszy świętej w Bazylice Mariackiej, czego dopuścić się miała młoda kobieta.

Bazylika Mariacka
fot. MAREK LASYK/REPORTER

Informację o zdarzeniu Straż Miejska Miasta Krakowa zamieściła w środę na swoim koncie na Facebooku. Jak podała, o zakłócaniu przez 20-latkę porządku nabożeństwa w Bazylice Mariackiej poinformował kościelny.

Kraków. 20-latka zakłócała mszę i miała opluć księdza. Grożą jej zarzuty

Gdy patrol pojawił się na miejscu, kobieta była spokojna, ale świadkowie zdarzenia zeznali, że znają ją, i że nie był to pierwszy tego typu incydent z jej udziałem. Rzekomo od kilku dni miała pojawiać się w bazylice i przeszkadzać w nabożeństwach - podała straż.

Jak dodała, "z relacji świadków wynikało, że rozbierała się przy wszystkich, a nawet... opluła księdza". Dwudziestolatka została przekazana w ręce policji. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze, którzy zatrzymali kobietę. 

Jak poinformowała PAP małopolska policja, w czwartek "wykonywane będą z nią czynności procesowe"; może ona usłyszeć zarzut utrudniania prowadzenia mszy świętej lub obrażania uczuć religijnych, za co grozi do dwóch lat więzienia. - Zarzuty będą konsultowane z prokuraturą po zebraniu materiału dowodowego, czyli po przesłuchaniu świadków - wskazała policja.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Straż miejska miasta Krakowa