Zamknij

Śmiertelny wypadek w Krakowie. 35-latek wszedł pod jadący pociąg

26.11.2019 10:38
wypadek w Krakowie
fot. Shuterstock

Do śmiertelnego potrącenia mężczyzny doszło we wtorek rano na torach kolejowych przy ul. Prądnickiej w Krakowie. Na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora. W miejscu zdarzenia ruch kolejowy jest wstrzymany, a pojedyncze pociągi mogą mieć opóźnienia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak powiedziała PAP Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji, do wypadku doszło wzdłuż ul. Prądnickiej, na wysokości szpitala im. G. Narutowicza, w okolicy wiaduktu. Pociąg jechał bez pasażerów, w kierunku al. 29 Listopada.

Zobacz także

Maszyniści z pociągu kolei małopolskich mówią, że w ostatnim momencie zauważyli mężczyznę, który wyszedł zza filara wiaduktu.

Zobacz także

Mężczyzna, który w wyniku potrącenia zginął, miał 35 lat. Sekcja zwłok wykaże, czy był pod wpływem alkoholu. Na miejscu ruch jest wstrzymany, trwają czynności pod nadzorem prokuratora.

Zobacz także

Do zdarzenia doszło na odcinku Kraków Mydlniki-Kraków Olsza. „Jest to linia głównie o znaczeniu towarowym, z niewielkim natężeniem ruchu pasażerskiego, stąd zmiany w komunikacji dotyczyły jednego pociągu pasażerskiego w kierunku Sędziszewa i zagrożenia opóźnieniem drugiego w kierunku Oświęcimia” – powiedział PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego PLK.

RadioZET.pl/ PAP