Zamknij

Śmiertelnie pobili bezdomnego. Grozi im nawet dożywocie

Redakcja
26.10.2018 16:48
Śmiertelnie pobili bezdomnego. Grozi im nawet dożywocie
fot. Shutterstock

Policja zatrzymała czterech mężczyzn podejrzewanych o śmiertelne pobicie 50-letniego bezdomnego w Krakowie. Postawiono im zarzut, za który grozi nawet dożywcie. Sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na trzy miesiące.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do śmiertelnego pobicia doszło 11 sierpnia tego roku w pustostanach w centrum miasta - poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko. Znaleziono tam zwłoki 50-letniego mężczyzny, który - jak ustalono - był bezdomnym. Na ciele miał wiele obrażeń.

Zobacz także

W wyniku dochodzenia prowadzonego przez policję i prokuraturę w tym miesiącu zostali zatrzymani czterej mężczyźni w wieku od 19 do 53 lat. Są podejrzani o popełnienie tego czynu. Trzech z nich jest narodowości polskiej, jeden ukraińskiej. Śledczy ustalili, że ofiara została przez sprawców brutalnie pobita, zadano jej też wiele ran.

Wszystkim przedstawiono zarzut z art. 148 par. 1 kodeksu karnego, tj. działania wspólnie i w porozumieniu w zamiarze pozbawienia życia pokrzywdzonego i spowodowania licznych obrażeń ciała skutkujących jego śmiercią. Grozi im za to od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Zobacz także

Rzecznik poinformował, że w toku prowadzonych czynności tylko jeden z podejrzanych przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Prokuratura nie podaje motywów sprawców.

Sąd - na wniosek prokuratora - zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

RadioZET.pl/PAP/BM