Oszukiwała „na wnuczka”, szukano jej w całej Europie. Wpadła na lotnisku

Redakcja
27.09.2018 12:05
Straż
fot. PAP

Straż Graniczna zatrzymała na lotnisku Kraków–Balice 29-letnią obywatelkę Polski poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za udział w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej oszustw tzw. metodą na wnuczka.

Jak poinformowała w czwartek Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, kobieta została zatrzymana podczas odprawy na lotnisku, gdy chciała odlecieć do Turcji.

Podczas kontroli okazało się, że 29-latka figuruje w bazach danych jako osoba poszukiwana przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za udział w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej oszustw.

Zobacz także

Według wystawiającego ENA kobieta wraz z innymi osobami zaangażowanymi w działalność grupy, wykorzystując metodę „na wnuczka”, próbowała wyłudzać od potencjalnych ofiar znaczne sumy pieniędzy. Polce postawiono zarzuty wielokrotnego usiłowania oszustwa na terenie Niemiec, w celu uzyskania korzyści, za co według tamtejszych przepisów karnych grozi jej 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymaną kobietę pogranicznicy przekazali funkcjonariuszom policji z Krakowa.

RadioZET.pl/PAP/MP