Zamknij

TVN24: Ktoś próbował zabić "Bokserka". ''Wystrzelił w jego kierunku serię z karabinu''

Redakcja
08.03.2019 22:50
TVN24: Ktoś próbował zabić "Bokserka". ''Wystrzelił w jego kierunku serię z karabinu''
fot. Flickr.com

Nieznani sprawcy ostrzelali w piątek po południu w jednej z podkrakowskich miejscowości dom Janusza K., ps. "Bokserek" - podał w piątek wieczorem portal TVN24. Małopolska policja potwierdziła, że "doszło do zdarzenia o charakterze kryminalnym", nie podając jednak szczegółów.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Według TVN24 po godz. 14 w piątek przed dom "Bokserka" pod Krakowem przybył mężczyzna w średnim wieku. "Wywabił na zewnątrz Janusza K. i wystrzelił w jego kierunku serię z karabinu maszynowego" - zrelacjonował portal.

"Bokserek" miał uniknąć kul, ale pociski uszkodziły drzwi i okna domu. "Znajdujący się w nim krewni mężczyzny też wyszli z ataku cało. Strzelec uciekł z miejsca zdarzenia, ale po kilku minutach przed domem pojawił się srebrny samochód, z którego oddano kolejną serię w kierunku domu Janusza K. Tym razem kule również nie sięgnęły celu" - podał portal.

Zobacz także

Zgodnie z informacją TVN24 policji nie udało się na razie zatrzymać sprawców.

- Na miejscu prowadzone są czynności, ustalamy przebieg wydarzeń. Dla dobra sprawy na razie nie informujemy - powiedziała portalowi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Krakowie mł. aps. Justyna Fil.

St. sierż. Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji potwierdził PAP, że "doszło do zdarzenia o charakterze kryminalnym", nie podając jednak żadnych szczegółów.

RadioZET.pl/TVN24/PAP/DG