Zamknij

Morderstwo i oskórowanie studentki z 1998 r. Podejrzany w rękach policji [WIDEO]

Redakcja
04.10.2017 16:08
Morderstwo i oskórowanie studentki z 1998 r. Podejrzany w rękach policji [WIDEO]
fot. RadioZET

Zatrzymano Roberta J., który jest podejrzany o zabójstwo studentki Katarzyny Z. Do zbrodni doszło w 1998 roku.

Do informacji o zatrzymaniu mężczyzny dotarli dziennikarze Onet.pl i Radia Kraków. Przez rok prowadzili swoje śledztwo, gromadząc dowody i przesłuchując świadków. 

23-letnia dziewczyna została zamordowana i ściągnięto z niej skórę. Tej zbrodni miał się dopuścić 52-letni dziś Robert J. Przez 19 lat okoliczności zabójstwa młodej studentki owiane były tajemnica. 

Nad Wisłą w Krakowie odkryto ludzką skórę. Po kilkunastu dniach natknięto się na ludzką nogę. Widok był makabryczny. Poszukiwania ciała powtórzono w 2016 roku. Nie przyniosły przełomu w tej sprawie.

Dziennikarze dowiedzieli się, że policyjni antyterroryści zatrzymali Roberta J., którego podejrzewają o zabójstwo i oskórowanie ciała Katarzyny Z. Już 19 lat temu znajdował się w kręgu podejrzanych. Reporterzy ustalili, że niedługo przed śmiercią dziewczyna poznała mężczyznę. Pod wpływem Roberta J. Katarzyna bardzo się zmieniła. Zmieniła sposób ubierania się, przefarbowała włosy. Zaczęła też często bywać na rynku w Krakowie. 

Ciosy zostały zadane przez osobę, która musiała znać się na sztukach walki, tak samo cięcia. Dziennikarze wskazują na istotne fakty biografii Roberta J. Ćwiczył sporty walki, a służbę wojskową odbywał w szpitalu przy ulicy Trynitarskiej, gdzie miał dostęp do prosektorium.

Pisaliśmy już o tej sprawie:

Zobacz także

Nagranie z zatrzymania podejrzanego o morderstwo:

RadioZET.pl/Onet.pl/KM