Zamknij

Zderzenie tramwajów w Krakowie. Co najmniej 20 rannych

18.05.2022 18:44
Zderzenie tramwajów w Krakowie
fot. Adam Burakowski/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Co najmniej 20 pasażerów zostało rannych po zderzeniu tramwajów w Krakowie. Pojazdy wpadły na siebie w środę ok. godz. 17 na ul. Zabłocie. Na miejscu wypadku pracuje prokurator. 

Tramwaj linii 49 uderzył w tył innego pojazdu szynowego linii 50 na przystanku Klimeckiego - podał serwis Lovekrakow.pl.  - Mamy dwadzieścia osób poszkodowanych. Część została zaopatrzona na miejscu, a część trafiła do krakowskich szpitali - poinformowała Katarzyna Cisło z biura prasowego Małopolskiej Policji, cytowana przez serwis.

Na miejsce wypadku dojeżdża prokurator, który będzie nadzorował oględziny. - Na pewno będzie tam również biegły z zakresu wypadków komunikacyjnych - zapowiada przedstawicielka policji.

"Po zderzeniu tramwajów na ul. Klimeckiego wszystkim poszkodowanym została już udzielona pomoc. Cały czas trasa jest zablokowana. Tramwaje są kierowane na trasy objazdowe. Za tramwaje kursują autobusy zastępcze z ronda Grzegórzeckiego do Małego Płaszowa" - podało na Facebooku krakowskiego Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjnego.

RadioZET.pl/Lovekrakow.pl

C