Zamknij

Zleciła porwanie i pobicie przyjaciółki męża. Jest adwokatką

20.10.2022 09:47

Małopolscy policjanci zatrzymali pięć osób podejrzanych o uprowadzenie i pobicie mieszkanki podkrakowskiej miejscowości, do którego doszło w sierpniu tego roku. Wśród nich jest prawniczka, która zleciła to przestępstwo.

Zatrzymanie adwokatki w Krakowie
fot. Małopolska Policja

Do dramatycznych wydarzeń doszło 13 sierpnia przed północą w miasteczku powiatu krakowskiego. Młoda kobieta została pobita i uprowadzona przez nieznanych jej mężczyzn. Dwaj zamaskowani napastnicy zaatakowali ją zadając jej uderzenia w głowę, a następnie wciągnęli do bagażnika samochodu osobowego.

Uwięziona została przewieziona do lasu. Tam agresorzy wyciągnęli swoją ofiarę z pojazdu, zabrali jej torebkę ze smartfonem oraz pieniędzmi  i dalej bili ją rękami. Kobieta broniła się i w trakcie szarpaniny udało jej się oswobodzić i uciec do pobliskich zabudowań, skąd zawiadomiła policję. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Policjanci zabezpieczyli ślady, w tym czapkę, którą zgubił jeden ze sprawców.

Porwanie kobiety w Krakowie. Zleciła je adwokatka

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch napastników i trzy inne osoby, które brały udział w przestępstwie. Jak się okazało, porwanie kobiety zleciła 35-letnia mieszkanka Krakowa. Chciała w ten sposób zemścić się na pokrzywdzonej za relację z  jej mężem.35-latka wynajęła do porwania 23-latka z powiatu suskiego oraz 31-latka z Limanowszczyzny.  20-letnia przyjaciółka jednego z mężczyzn pożyczyła im samochód. Po dokonaniu przestępstwa zastraszaniem ofiary zajął się 33-letni krakowianin.

Porwanie w Krakowie

Zatrzymanie jednego z porywaczy młodej kobiety w Krakowie

‧ fot. Małopolska Policja

Prokuratura Rejonowa Kraków - Śródmieście Wschód w Krakowie postawiła zatrzymanym zarzuty. 35-latka odpowie za podżeganie do pobicia, rozboju, gróźb oraz zgwałcenia, a dwóch napastników za uprowadzenie i napad. Z kolei 20-latka usłyszała zarzut pomocnictwa w przestępstwie, a 33-latek jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych wobec pokrzywdzonej. Sąd tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy zleceniodawczynię oraz sprawców uprowadzenia i rozboju. Pozostali podejrzani będą odpowiadali z wolnej stopy. Za pozbawienie wolności i rozbój grozi do 12 lat więzienia. 

Podejrzana 35-latka jest adwokatką, dlatego śledczy zawiadomili o sprawie Okręgową Radę Adwokacką w Krakowie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl