Zamknij

Zniszczył młotkiem drzwi do biura PiS. Policji tłumaczył, że miał "odmienne poglądy polityczne"

PAP
03.09.2021 13:19
Zniszczenie drzwi PiS w Krakowie
fot. Małopolska Policja

Policja zatrzymała mężczyznę, podejrzanego o zniszczenie drzwi wejściowych do biura PiS w Krakowie. Miał przyznać się do popełnienia tego czynun i tłumaczyć, że dokonał tego z powodu "reprezentowania odmiennych poglądów politycznych".

Policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu 21 sierpnia po godz. 23. Na miejscu przeprowadzono oględziny i zabezpieczono nagrania z monitoringu. Jak przekazał wówczas Michał Drewnicki z  PiS sprawca w furii zdewastował drzwi młotkiem, a akcja wyglądała na zaplanowaną.

"Zdarzenie zostało zarejestrowane na monitoringu, ale sprawca był zamaskowany, miał na twarzy maseczkę, a na głowie czapkę. Pomimo tego policjanci ustalili tożsamość podejrzanego" – poinformował w piątek Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Atak na biuro PiS w Krakowie. Policja ma podejrzanego 

35-letni mężczyzna został wylegitymowany i zatrzymany na ulicy w okolicy krakowskich Czyżyn. Był zaskoczony. W trakcie przesłuchania w komisariacie przyznał się do zniszczenia młotkiem drzwi biura poselskiego, tłumacząc swój czyn reprezentowaniem odmiennych poglądów politycznych – podał rzecznik małopolskiej policji.

Za zniszczenie mienia mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. 

RadioZET.pl/PAP - Małgorzata Wosion