Zwłoki studenta UJ znalezione w pobliżu ogródków działkowych. Szukano go od kilku dni

Redakcja
21.01.2019 15:20
Policja
fot. Shutterstock

Ciało Vladyslava Hubara, studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego, znaleziono w poniedziałek nieopodal akademika w Krakowie, w którym mieszkał. Wcześniej szukano go przez kilka dni. Według wstępnych ustaleń do jego śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie. 

O sprawie informuje krakowska „Gazeta Wyborcza”. 22-letni Vladyslav Hubar zaginął 13 stycznia. Ostatni raz widziany był ok. godz. 7 rano w akademiku przy ul. Kamionka, gdzie na co dzień mieszkał. 

„Nie zabrał ze sobą praktycznie żadnych rzeczy poza ubraniem, które miał na sobie, i telefonem. Od tego czasu aż do teraz nie możemy się z nim skontaktować ani telefonicznie, ani przez platformy społecznościowe. Sytuację pogarsza fakt, że nie stawił się ani w pracy, ani na uczelnię (...) Dzwoniliśmy do szpitali, niestety nie wszędzie mogliśmy otrzymać informację” – tak opisywali Hubara poszukujący go koledzy (cytat za krakowską „Wyborczą”).

Zobacz także

Po kilku dniach poszukiwań, w sobotę, ok. godz. 13, w pobliżu ogródków działkowych znajdujących się nieopodal akademika znaleziono ciało mężczyzny. Śledczy podejrzewają samobójstwo.

– Wstępne ustalenia pozwalają nam stwierdzić, że w zdarzeniu nie brały udziału osoby trzecie. Przyczynę śmierci poznamy dopiero po wykonaniu sekcji zwłok – informuje w rozmowie z „GW” Katarzyna Cisło z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zobacz także

To nie pierwszy w ostatnim czasie przypadek tajemniczej śmierci w krakowskim środowisku akademickim. Przed świętami Bożego Narodzenia w domu studenckim przy ul. Racławickiej znaleziono ciało studenta AGH. 21-latek miał na głowie reklamówkę. Według wstępnych ustaleń śledczych mężczyzna cierpiał na depresję i najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. 

RadioZET.pl/krakow.wyborcza.pl/MP