Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Morderstwo sprzed 14 lat. Krakowski sąd nie aresztował pary podejrzanych

05.04.2018 20:52
xxx wiadomosci

Krakowski sąd nie zastosował aresztu tymczasowego wobec dwójki podejrzanych o zabójstwo mieszkanki Krakowa w 2004 r. Do wznowienia sprawy po 14 latach przyczynili się policjanci z  Archiwum X w Krakowie, badającego najtrudniejsze niewyjaśnione zbrodnie.

Morderstwo sprzed 14 lat. Krakowski sąd nie aresztował pary podejrzanych fot. Policja

Prokuratura wnosiła o aresztownie na trzy miesiące podejrzanych o zabójstwo: syna ofiary Michała H. i jego konkubiny Katarzyny Ż.

- Sąd nie uwzględnił wniosków prokuratury - poinformowała po posiedzeniu sądu Grażyna Rokita z biura prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie. Jak dodała, sąd nie zastosował również żadnych innych środków zapobiegawczych wobec podejrzanych.

Grażyna H. zaginęła w połowie lipca 2004 r. W środę 4 kwietnia br. 35-letni syn zaginionej i jego 31-letnia konkubina usłyszeli zarzuty zabójstwa. Jak poinformował w prok. Krzysztof Dratwa z Prokuratury Okręgowej w Krakowie, podejrzani złożyli obszerne wyjaśnienia, w których nie przyznali się do winy. Prokuratura wystąpiła z wnioskami o zastosowanie wobec nich aresztu tymczasowego na trzy miesiące. W czwartek po południu sąd nie uwzględnił tych wniosków.

O nowych ustaleniach w sprawie zbrodni sprzed lat przez policjantów z małopolskiego Archiwum X poinformował w czwartek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Czterdziestokilkuletnia majętna mieszkanka krakowskich Grzegórzek Grażyna H. zaginęła w połowie lipca 2004 r. Według relacji syna, który zawiadomił policję, dzień wcześniej wyszła rano na zakupy na pobliski plac targowy i ślad po niej zaginął. Prowadzone na szeroką skalę poszukiwania policji nic nie dały. W 2005 r. sprawa zaginięcia kobiety trafiła do krakowskiego Archiwum X.

- Przeprowadzona analiza kryminalna wykazała ponad wszelką wątpliwość, że kobieta została zamordowana, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na wszczęcie przez Prokuraturę Rejonową Kraków Śródmieście–Wschód śledztwa w tej sprawie - poinformował rzecznik.

RadioZET.pl/pap/maal

Oceń