Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

To może być koniec śledztwa, które trwa od 1992 roku. CBŚP zatrzymało podejrzanych o zamordowanie Jaroszewiczów

14.03.2018 07:13
xxx wiadomosci

Krakowskie CBŚP zatrzymało podejrzanych o zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów — informują media. Dwaj zatrzymani mężczyźni powiązani są z tzw. gangiem karateków.

To może być koniec śledztwa, które trwa od 1992 roku. CBŚP zatrzymało podejrzanych o zamordowanie Jaroszewiczów fot. Archiwum Radia ZET

Do informacji dotarli dziennikarze „Panoramy TVP2” i „Magazynu Kryminalnego 997”.

Według informacji zamieszczonych m.in. na portalu TVP Info trzeci podejrzany osadzony jest w krakowskim areszcie śledczym w związku z inną sprawą.

Jaroszewiczów zamordowano w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 r. w ich willi w warszawskim Aninie. Byłemu premierowi bandyci zacisnęli na szyi rzemienną pętlę. Przedtem go maltretowali. Jego żona, Alicja Solska-Jaroszewicz, zginęła od strzału w głowę z bliskiej odległości ze sztucera męża.

W kwietniu 1994 r. zatrzymano czterech podejrzanych o dokonanie tej zbrodni. Od początku twierdzili, że są niewinni, a prokuratura bezzasadnie przypisuje im zabójstwo. W 1998 r. ówczesny Sąd Wojewódzki w Warszawie uniewinnił ich z braku dowodów. W uzasadnieniu wydanego wyroku ocenił, że w początkowej fazie śledztwa organa ścigania dopuściły się rażących uchybień.

W 2000 r. wyrok uniewinniający utrzymał Sąd Apelacyjny w Warszawie.

RadioZET.pl/pap/maal

Oceń