Zamknij

Dziadek brutalnie gwałcił swoje wnuczki? Podejrzanych jest w tej rodzinie więcej

02.07.2019 17:18
Krapkowice w Opolskiem. Siostry bite i gwałcone przez dziadka, matkę i jej partnera?
fot. shutterstock.com

Trzy siostry z Krapkowic na Opolszczyźnie były przez lata brutalnie gwałcone. Podejrzana w tej sprawie jest matka sióstr, a także jej partner i ojciec – dziadek dzieci. We wtorek prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia.

Horror, jaki przez lata przeżywały trzy siostry z Krapkowic na Opolszczyźnie, wyszedł na jaw w marcu tego roku. Dzieci już wcześniej trafiły do rodziny zastępczej. Wówczas o bicie i molestowanie dziewczynek podejrzewano ich matkę, 36-letnią Katarzynę K. i jej partnera, 47-letniego Janusza Cz. Po kilku miesiącach okazało się, że na ławie oskarżonych zasiądzie też 62-letni Artur M., dziadek sióstr.

Zobacz także

Do molestowania dzieci miało dochodzić od 2012 do 2018 roku. Dziś najmłodsza z pokrzywdzonych ma 8, a najstarsza 11 lat. Jak wynika z ustaleń lokalnego portalu „Nowa Trybuna Opolska Plus”, w mieszkaniu w centrum Krapkowic regularnie urządzano libacje alkoholowe. To wtedy dziewczynki miały być okrutnie gwałcone.

W tej rodzinie, odkąd pamiętam, nie działo się dobrze. Dzieci chodziły głodne, zaniedbane i włóczyły się po ulicach do późnych godzin

mówi portalowi „Nowa Trybuna Opolska Plus” jedna z mieszkanek Krapkowic

We wtorek Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich skierowała do sądu okręgowego akt oskarżenia w tej sprawie. Iwona Kanturska z Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich przekazała, że zamieszczone w akcie oskarżenia zarzuty dotyczą szeroko rozumianej pedofilii i popełnionych ze szczególnym okrucieństwem czynów.

Wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 15 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/nto.pl/PAP