Zamknij

Rzucił się na matkę z nożem do tapet. "Powtarzał, że musi to zrobić"

23.11.2021 15:51
Kraśnik
fot. KPP Kraśnik

Tymczasowy areszt zastosował sąd wobec 33-latka z Kraśnika (woj. lubelskie), który podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa swojej matki. Według ustaleń śledczych mężczyzna zaatakował ją nożem do tapet, a następnie nożem kuchennym. - Powtarzał, że musi to zrobić - przekazał rzecznik miejscowej policji. 

Jak poinformował cytowany przez Polską Agencję Prasową rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku mł. asp. Paweł Cieliczko, do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie Kraśnika 33-latek nożem zaatakował swoją matkę.

Kraśnik. Rzucił się na matkę z nożem do tapet. "Powtarzał, że musi to zrobić"

- Przerażony ojciec przekazał, że syn jest agresywny i pobudzony. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy na zewnątrz zastali przestraszone małżeństwo. Policjanci weszli do środka domu i obezwładnili 33-latka, który miał jeszcze na sobie świeże ślady krwi - zaznaczył Cieliczko.

Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że od kilku dni napastnik dziwnie się zachowywał, aż w pewnym momencie w nocy, bez powodu podszedł do siedzącej na kanapie matki i zaatakował ją nożem do tapet, raniąc ją w rękę i łamiąc przy tym ostrze.

Kobieta uciekła do kuchni, wtedy 33-latek wziął kolejny nóż do ręki i dalej atakował, próbując ugodzić matkę, ta jednak skutecznie się broniła. Powtarzał, że "musi to zrobić". Za chwilę do kuchni wbiegł ojciec, który zaczął odciągać 33-latka, umożliwiając ucieczkę kobiety na zewnątrz i wezwanie pomocy

mł. asp. Paweł Cieliszko, KPP Kraśnik

Jak podał Cieliszko, wcześniej policjanci nie mieli sygnałów, że w domu może dziać się coś niepokojącego. Prokuratura przedstawiła mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa w warunkach recydywy, a także znęcania się psychicznego nad matką. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Kraśniku zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP (G. Bogaczyk)