Zamknij

Syn wydłubał matce oczy. "Makabryczne okoliczności"

19.01.2022 07:44
Syn wydłubał matce oczy. "Makabryczne okoliczności"
fot. Shutterstock/DarSzach/zdjęcie ilustracyjne

W Kraśniku na Lubelszczyźnie 45-letni mężczyzna zaatakował swoją 66-letnią matkę i wydłubał jej oczy. Kobietę w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala - podał “Kurier Lubelski”. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 19 w Kraśniku. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań "syn mógł zaatakować matkę". 

 – Na miejscu policjanci w makabrycznych okolicznościach zastali 66-letnią kobietę z ciężkimi obrażeniami w okolicach oczu – powiedział w rozmowie z "Kurierem Lubelskim" mł. asp. Paweł Cieliczko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Kraśnik. Syn wydłubał matce oczy

Śledczy ustalili, że 45-letni Paweł P. próbował udusić swoją matkę, ale kobieta się przed tym obroniła. 45-latek nie przerwał ataku i palcami wydłubał jej oczy. 66-latka w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala. Paweł P. był trzeźwy, został przewieziony do szpitala psychiatrycznego.

W poniedziałek mężczyznę przesłuchano, ale z uwagi na charakter sprawy i dobro śledztwa prokuratura nie informuje o szczegółach złożonych przez niego wyjaśnień. Nie wiadomo więc, dlaczego Paweł P. zaatakował swoją matkę. Policja przekazała, że rodzina nie miała dotąd problemów z prawem.

- Prokuratura przedstawiła 45-letniemu Pawłowi P. zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkich obrażeń w postaci pozbawienia możliwości widzenia - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. Mężczyzna przyznał się do winy. Sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Kurier Lubelski

C