Zamknij

Kreatywna sołtys uporała się z chuliganami, którzy demolowali przystanek

Redakcja
28.09.2017 16:30
Kreatywna sołtys uporała się z chuliganami, którzy demolowali przystanek
fot. Facebook/Sołtys Trzebież

We wsi Trzebież wandale regularnie demolowali miejscowy przystanek autobusowy. Sołtys Małgorzata Siemianowska postanowiła wziąć sprawę w swoje ręce i wymyśliła coś, co zaskoczyło wszystkich.

 

Pomysłowa sołtys tuż przy przystanku zainstalowała masywny worek bokserski, na którym każdy chuligan może wyżyć się do woli. Od tego czasu przystanek stoi w nienaruszonym stanie.

Pomysłowa sołtys

Małgorzata Siemianowska, sołtys wsi Trzebież uważa, że trzeba było zrobić coś niestandardowego. – Myślę, że to konieczność. Przystanek był regularnie dewastowany, tak samo tablica ogłoszeniowa. Teraz to worek jest eksploatowany, a nie przystanek – mówi dumna sołtys w rozmowie z Wirtualną Polską.

Worek bokserski przy przystanku

Wprawdzie worek treningowy stoi dopiero od kilku dni, jednak wcześniej przystanek był tuż po każdym remoncie. Teraz sołtys myśli o tym, aby podobne rozwiązanie wprowadzić także na przystanku końcowym. – Latem jest tam dużo osób, więc myślę, że w przyszłym roku warto byłoby i tam zastosować to rozwiązanie – mówi kreatywna urzędniczka w WP.pl.

RadioZET.pl/WP.pl/strz

C