Zamknij

17-latek spowodował wypadek i zostawił rannego na jezdni. Wpadł podczas kradzieży

15.09.2022 19:00

Do aresztu tymczasowego trafił 17-letni uciekinier z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Pomimo posiadanego zakazu kierowania, prowadził ukradzione przez siebie auto i spowodował wypadek w powiecie wyszkowskim (woj. mazowieckie). Uciekł, nie udzielając pomocy kierującemu skuterem 70-latkowi. Policja zatrzymała go podczas próby kradzieży.

Wypadek
fot. KPP Wyszków

- W czwartek rano Sąd Rejonowy w Wyszkowie na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec 17-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzanemu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności - przekazał rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński.

Kręgi. 17-latek spowodował wypadek i zostawił rannego na jezdni

W sobotę - 10 września - dyżurny policji w Wyszkowie (woj. mazowieckie) otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Kręgi (gm. Somianka). Na miejscu, oprócz policjantów, pojawili się także strażacy oraz ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy medycznej motorowerzyście.

Poważnie ranny 70-latek został przetransportowany do szpitala. - Przed przybyciem służb ratowaniem życia motorowerzysty zajęli się inni kierowcy, którzy ruszyli również w pościg za kierowcą golfa. Uciekinier na tyle szybko odjechał, że zniknął z pola widzenia i skutecznie ukrył auto - relacjonował rzecznik.

Jak się potem okazało, volkswagen został wcześniej skradziony. Szybko udało się odnaleźć samochód ukryty pod Wyszkowem. Policjanci przypuszczali, że sprawcą może być 17-letni mieszkaniec tego miasta.

Okazało się, że 17-latek w chwili zdarzenia przebywał na ucieczce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego i już w tak młodym wieku posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, ponieważ już wcześniej zdecydował się wsiąść za kierownicę samochodu i nie zatrzymał się do kontroli drogowej

kom Damian Wroczyński, KPP Wyszków

Zgodnie z przypuszczeniami mundurowych chłopak przebywał w Warszawie. Wpadł w ręce stołecznych policjantów w poniedziałek podczas kradzieży w jednej z warszawskich drogerii. Został zatrzymany, a następnie przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, gdzie trafił do celi.

Wypadek pod Wyszkowem. Zarzuty i areszt dla 17-latka

17-latek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego, ucieczki i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu, a także naruszenia sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Zarzucono mu również kradzież wartego 800 zł golfa.

Wypadek
fot. KPP Wyszków

Sprawcy poważnego wypadku, który zbiegł z miejsca zdarzenia, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Do tego dochodzi jeszcze odpowiedzialność za nieudzielenie pomocy ofierze wypadku - do trzech lat pozbawienia wolności.

Ponadto w zależności od okoliczności i skutków wypadku, z którego miejsca sprawca zbiegł, sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od trzech lat aż do dożywotniego zakazu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP