Zamknij

Tragedia na Pomorzu. Komoda przygniotła dziecko, dziewczynka walczy o życie

Redakcja
20.04.2019 09:52
Tragedia na Pomorzu. Komoda przygniotła dziecko, dziewczynka walczy o życie
fot. FOT. LUKASZ KACZANOWSKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Do dramatu doszło w piątek około godziny 14.00, w Krępie Słupskiej (województwo pomorskie). Do szpitala trafiła 5-letnia dziewczynka w krytycznym stanie. Na dziecko przewróciła się komoda.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według informacji podanych przez „Głos Pomorza”, dziecko trafiło na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Słupsku w piątek, po 14.00. Stan 5-latki określany jest jako ciężki – jak mówiła w rozmowie z dziennikarzami Głosu Pomorza pielęgniarka Małgorzata Żuchlińska. Dziewczynka obecnie walczy o życie.

Zobacz także

- Miała wykonane badania. Obecnie przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, gdzie walczy o życie – mówiła rozmówczyni Głosu Pomorza.

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Dziecko trafiło do szpitala

Zgłoszenie o tragicznym wypadku wpłynęło na alarmowy numer telefonu – mówił w rozmowie z lokalną gazetą Robert Czerwiński, z słupskiej KMP. Jak również poinformował, dzielnicowy – który pojawił się na miejscu zdarzenia po dwóch minutach – reanimował dziewczynkę i przeprowadził masaż serca. Następnie, dzieckiem zajęli się ratownicy z karetki pogotowia. 5-latka trafiła do szpitala.

Zobacz także

Policja podkreśla, że wszelkie okoliczności, w których doszło do tego koszmarnego zdarzenia, wskazują na wypadek. W momencie tragedii, w domu przebywało także troje innych dzieci.

Zobacz także

-  Mebel, który przygniótł dziecko to tzw. słupek meblowy – wyjaśniał Robert Czerwiński.

RadioZET/gazeta.pl