Zamknij

Krępa. Kolejne zwłoki w gminie Jeziorzany. Również mają ślady pogryzienia

29.07.2022 08:45

Kolejne zwłoki ze śladami pogryzienia znaleziono w miejscowości Krępa w gminie Jeziorzany. Ciało znajdowało się 150 metrów od posesji, z której uciekły psy – ustalił reporter Radia ZET Piotr Olejarz.

Policja
fot. Damian Klamka/East News

Sierż. sztab. Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie poinformowała, że w nocy z czwartku na piątek w gminie Jeziorzany znaleziono zwłoki 67-latka. – Mężczyzna miał na ciele pogryzienia, najprawdopodobniej przez zwierzęta – przekazała policjantka. Czynności na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone w celu wykonania sekcji zwłok.

Tragedia w Jeziorzanach. Zatrzymano właściciela psów

W sobotę na terenie jednej ze wsi w gminie Jeziorzany w województwie lubelskim zostały znalezione zwłoki zagryzionego przez psy 48-latka. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że - najprawdopodobniej owczarki belgijskie - zaatakowały go, gdy jechał na rowerze. Na jednej z pobliskich posesji funkcjonariusze odnaleźli agresywne psy. Najpierw oddano strzały ze środkiem usypiającym, ale to nie zadziałało. Psy nadal były bardzo agresywne. Podjęto decyzję o odstrzeleniu zwierząt. Jeden z czworonogów padł na miejscu, a drugi po postrzeleniu uciekł.

Prokuratora przedstawiła 62-latniemu właścicielowi psów zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Podejrzany przyznał się w prokuraturze do zarzucanych mu czynów. Złożył krótkie wyjaśnienia, tłumaczył, m.in., że kilka dni temu psy uciekły mu z posesji, próbował je znaleźć, ale się nie udało. Sąd nie zastosował tymczasowego aresztu wobec właściciela psów. Prokuratura zapowiedziała złożenie zażalenia w tej sprawie.

RadioZET.pl