Zamknij

Centrum Krwiodawstwa prosi o krew dla Pawła Adamowicza!

Redakcja
14.01.2019 00:24
Centrum Krwiodawstwa prosi o krew dla Pawła Adamowicza!
fot. PAP/Adam Warżawa

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku zaapelowało na Facebooku o zabezpieczenie krwi w związku z atakiem na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jak podaje Centrum, chodzi zwłaszcza o krew 0RhD -.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku (RCKiK) zaapelowało wieczorem na Facebooku o oddawanie krwi dla prezydenta Pawła Adamowicza.

"Prosimy o oddawanie tego cennego leku"

"Drodzy Dawcy, w związku z atakiem na Prezydenta Miasta Gdańska i koniecznością zabezpieczenia krwi bardzo prosimy o oddawanie tego cennego leku zwłaszcza przez osoby z grupą krwi 0RhD- (minus)" – napisano na facebookowym profilu Centrum.

RCKiK informuje też, że "w przypadkach nagłych krwawień, gdy nieznana jest grupa krwi pacjenta można bezpiecznie przetoczyć uniwersalne krwinki czerwone grupy O RhD-". Kieruje też osoby zainteresowanie pomocą do swoich stron, gdzie można dowiedzieć się, jak się przygotować do oddania krwi. W komentarzach pod postem internauci dopytują, czy mogą oddać krew i jak to zrobić.

Atak na gdańskim finale WOŚP

Do ataku na Adamowicza doszło w Gdańsku w niedzielę wieczorem. Przeprowadził go mężczyzna, który podczas odliczania do "Światełka do nieba" o godz. 20.00 wtargnął na scenę. Prezydent trafił do szpitala.

Zobacz także

Rzecznik prezydenta Magdalena Skorupka-Kaczmarek na konferencji powiedziała dziennikarzom, że jest on operowany. Jak poinformował prezydent Andrzej Duda, lekarze przywrócili Adamowiczowi akcję serca

RadioZET/PAP/JZ