Zamknij

Macie krew na rękach! - ostra debata w Sejmie o rządowych podróżach

Redakcja
23.02.2017 13:44
Macie krew na rękach! - ostra debata w Sejmie o rządowych podróżach
fot. Archiwum Radia ZET

Na wniosek Platformy Obywatelskiej trwa burzliwa dyskusja w sejmie o podróżach pani premier Beaty Szydło wojskowymi czasami na weekendy do domu, czy była przestrzegana instrukcja HEAD, która określa warunki wożenia VIP-ów. Posłowie przerzucają się oskarżeniami, pytania pozostają bez odpowiedzi. Padają nawet słowa o krwi na rękach.

Czwartkowa debata w Sejmie z pewnością należy do tych gorących – przynajmniej pod względem języka. Posłowie zadają coraz to nowe pytania swoim politycznym oponentom i przerzucają się nawzajem odpowiedzialnością. Właściwie nie odnoszą się do zarzutów stawianych przez drugą stronę. W swoich odpowiedziach używają argumentów punktujących kontrowersyjne poczynania odpowiednio: byłych i obecnych rządzących. W gąszczu pytań znalazły się m.in. te o częstotliwość korzystania z wojskowych samolotów przez panią premier w czasie podróży do domu, te o koszty „wycieczek” dla podatnika i o same motywy decyzji. Posłowie opozycji zastanawiają się, dlaczego premier skorzystała z drogiego, wojskowego samolotu CASA, a nie ze śmigłowców dla VIP-ów.

Zagłosuj

Czy PO jest odpowiedzialna za katastrofę smoleńską?

Liczba głosów:

Posłowie PO mówili m.in. o trwonieniu pieniędzy podatników. 

W pamięć szczególnie zapada najostrzejsza - jak do tej pory - wymiana zdań między wiceministrem obrony Bartoszem Kownackim i posłem Platformy Obywatelskiej Mariuszem Witczakiem. 

- Wy wiecie, że jesteście odpowiedzialni za to, co się stało 10 kwietnia - zwrócił się do posłów opozycji Kownacki. – Wy jako Platforma Obywatelska macie najmniejsze prawo żeby o tym (o wypadkach kolumn rządowych - przyp. red.) mówić. To wy macie krew na rękach – grzmiał wiceminister obrony z  sejmowej mównicy. - Przyzwoitość nakazuje, że powinniście siedzieć cicho - dodał.  

- To jest skandal, że oskarża pan posłów Platformy Obywatelskiej. Wszyscy wiedzą i pan również, że procedury i odpowiedzialność dotyczą kancelarii prezydenta. Niech pan nie kłamie – do zarzutów dotyczących katastrofy smoleńskiej odniósł się - nie kryjąc oburzenia - poseł Witczak. 

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Posłowie Platformy już zapowiedzieli, że skierują sprawę oskarżeń, płynących z ust ministra Kownackiego, do sejmowej komisji etyki.

RadioZET.pl/KM