Zamknij

Kim jest podejrzany o zabójstwo Kristiny z Mrowin? Policja zdradza szczegóły

16.06.2019 20:01
Kristina z Mrowin na Dolnym Śląsku została zamordowana. Kim jest podejrzany?
fot. PAP/Maciej Kulczyński

Kristina z Mrowin na Dolnym Śląsku została zamordowana w czwartek. W niedzielę poinformowano, że podejrzany w sprawie okrutnej zbrodni został zatrzymany. Kim jest mężczyzna podejrzewany o brutalne zamordowanie 10-latki?

Mężczyzna podejrzewany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin to 22-latek, który od początku był obserwowany przez służby – przekazał w niedzielę na antenie TVN 24 Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka. Jak dodał, został zatrzymany na terenie Dolnego Śląska, ale jest to mężczyzna spoza powiatu świdnickiego.

Po godzinie 20 podczas konferencji Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy przekazał, że do zatrzymania doszło w niedzielę po południu, m.in. dzięki analizie setek wiadomości od mieszkańców.

Służby nie udzielają informacji, czy podejrzany mógł działać w pojedynkę. Wiadomo jednak, że nie ma on nic wspólnego z osobami, które w tej sprawie zostały zatrzymane wcześniej. 22-latek został już przewieziony do prokuratury, gdzie będzie przesłuchiwany.

Zobacz także

Kristina z Mrowin została zamordowana

10-letnia Kristina zaginęła w czwartek około południa. Wyszła ze szkoły w Mrowinach, ale nie dotarła do domu. Ostatni raz widziano ją niecałe 200 metrów od domu. W poszukiwania dziewczynki zaangażowali się, oprócz służb, mieszkańcy wsi. Przeszukiwany był m.in. staw i kopalnia nieopodal domu dziewczynki, a we wsi powołano sztab kryzysowy.

Około godziny 20 tego samego dnia poinformowano, że w lesie koło Imbramowic, 6 km od miejscowości, gdzie mieszkała Kristina, znaleziono jej ciało. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze.

Sekcja zwłok 10-latki trwała kilkanaście godzin. Jak poinformował w piątek wieczorem Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin, przyczyną zgonu dziewczynki były liczne rany kłute klatki piersiowej oraz szyi. Wiadomo też, że zbrodnia miała podłoże seksualne.

Morderca Kristiny

Od momentu odnalezienia ciała 10-letniej dziewczynki przy sprawie bez przerwy pracują śledczy.  Zaangażował się w nią też prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. „Zatrzymanie mordercy 10-letniej dziewczynki z Dolnego Śląska to kwestia czasu” – mówił w sobotę Ziobro.

W międzyczasie dwie prywatne osoby zaoferowały 10 tysięcy złotych nagrody za pomoc w schwytaniu zabójcy dziewczynki. Ten, jak w niedzielę ustaliła nieoficjalnie Wirtualna Polska, został namierzony. Miał to być główny podejrzany w sprawie. Prokuratura w Świdnicy nie udzielała więcej informacji. To "ze względu na dobro postępowania". 

Wcześniej, w sobotę, śledczy przekazali, że na miejscu zdarzenia i podczas sekcji zwłok zabezpieczono ślady biologiczne, które mogą pochodzić od sprawcy lub sprawców zabójstwa. Jednocześnie zaprzeczano, by ze zbrodnią miał związek pedofil z Piekar Śląskich, którego zdjęcie jest rozpowszechniane w sieci.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Policja