10-letnia Kristina miała mieć jutro urodziny. Poruszające słowa babci

17.06.2019 09:56
10-letnia Kristina miała mieć jutro urodziny. Poruszające słowa babci
fot. Piotr Molecki/East News

10-letnia Kristina z Mrowin obchodziłaby we wtorek urodziny – ujawnia „Fakt”. „Była bardzo dobrą uczennicą. Miała dostać świadectwo z paskiem” – mówi pani Józefa, babcia 10-latki. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

10-letnia Kristina w czwartek, około godziny 13 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny. Przed powrotem do domu miała udać się do pobliskiego Żarowa na lekcję śpiewu. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała. 

Ciało Kristiny odnaleziono w czwartek, około godziny 17, w lesie, sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie mieszkała. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze.

Było wiadomo, że coś złego musiało się wydarzyć, kiedy znaleziono kurtkę Krysi przy boisku. Obiecywała, że jak się kiedyś przeprowadzi, będzie do niej przychodziła robić obiady.

BABCIA JÓZEFA

Kristina z Mrowin została zamordowana 

W poniedziałek biuro detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego opublikowało zdjęcia oskarżonego o morderstwo 10-latki. 22-latek został zatrzymany w niedzielę w godzinach popołudniowych. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Po jego zakończeniu w nocy z niedzieli na poniedziałek mężczyznę w kordonie policji wyprowadzono bocznym wyjściem z budynku Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Przed budynkiem świdnickiej prokuratury przez kilka godzin stał w niedzielę wieczorem tłum ludzi. Od czasu do czasu ludzie krzyczeli groźby pod adresem przesłuchiwanego mężczyzny. W poniedziałek 22-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

ZOBACZ: Samosąd w Mrowinach po zabójstwie Kristiny? „Chcieli nas spalić” 

W piątek prokuratura w Świdnicy poinformowała, że przyczyną śmierci 10-letniej Kristiny były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Zbrodnia miała podłoże seksualne.

RadioZET.pl/Fakt/PAP