Zamknij

To on miał zamordować Kristinę. Rutkowski ujawnia wizerunek

17.06.2019 08:54
To on miał zamordować Kristinę. Rutkowski ujawnia wizerunek
fot. Piotr Molecki/East News

10-letnia Kristina z Mrowin na Dolnym Śląsku została zamordowana w czwartek. Biuro detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego opublikowało rzekomy wizerunek mężczyzny, który usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

10-letnia Kristina w czwartek, około godziny 13 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny. Od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała. 

Ciało dziewczynki znaleziono w czwartek, około godziny 17, w lesie, sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie mieszkała. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze. Przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Z ustaleń 'Wirtualnej Polski' wynika, że dziewczynka otrzymała 32 ciosy ostrym narzędziem. 

Kristina z Mrowin zamordowana. Rutkowski ujawnia wizerunek 22-latka 

Biuro detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego na portalu patriot24.net opublikowało zdjęcia zatrzymanego przez prokuraturę mężczyzny. 22-latek został zatrzymany w niedzielę w godzinach popołudniowych. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Po jego zakończeniu w nocy z niedzieli na poniedziałek mężczyznę w kordonie policji wyprowadzono bocznym wyjściem z budynku Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Przed budynkiem świdnickiej prokuratury przez kilka godzin stał w niedzielę wieczorem tłum ludzi. Od czasu do czasu ludzie krzyczeli groźby pod adresem przesłuchiwanego mężczyzny. W poniedziałek 22-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Z informacji biura detektywistycznego wynika, że morderca to konkubent matki 10-letniej Kristiny. 

CZYTAJ TAKŻE: Samosąd w Mrowinach po zabójstwie Kristiny? „Chcieli nas spalić”

RadioZET.pl/WP.PL/patriot24.net/PAP