Jakub A. oferował pieniądze za zabójstwo Kristiny? Chodzi o 10 tys. zł

18.06.2019 16:07
Kristina z Mrowin nie żyje. Jakub A. oferował 10 tys. zł za zabójstwo 10-latki?
fot. Radio ZET / Grażyna Wiatr

Jakub A., który przyznał się do zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin i do namawiania innej osoby do udziału w zbrodni, miał oferować za to 10 tysięcy złotych. To najnowsze ustalenia „Wirtualnej Polski”.

Kristina z Mrowin została zamordowana 13 czerwca. Miesiąc wcześniej Jakub A. miał szukać kogoś, kto zabije dziewczynkę. Taką propozycję złożył mężczyźnie pochodzącemu ze Śląska - pisze we wtorek „Wirtualna Polska”, cytując słowa osoby znającej kulisy sprawy. Za morderstwo Jakub A. miał mu zaoferować 10 tys. złotych.

Ten mężczyzna miał początkowo się zgodzić, ale później się wycofał. Wtedy Jakub A. zdecydował, że sam ją zabije

Mówi źródło „WP”

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że chodzi o mieszkańca Gliwic. Ta sama osoba miała zgłosić się na policję po ujawnieniu zabójstwa. Niedoszły zleceniobiorca przekazał wówczas służbom korespondencję i opowiedział o propozycji od Jakuba A. Był to prawdopodobnie przełom w śledztwie, o którym w poniedziałek mówił prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. "Był taki moment zwrotny, który spowodował, że mieliśmy już w zasadzie pewność, iż jesteśmy na tropie właściwego sprawcy, ale chcę zostawić tę decyzje prokuratorom, aby te detale ujawniać" – powiedział Ziobro.

Zobacz także

Kristina z Mrowin została zamordowana

10-letnia Kristina zaginęła w czwartek około południa. Wyszła ze szkoły w Mrowinach, ale nie dotarła do domu. Ostatni raz widziano ją niecałe 200 metrów od domu. W poszukiwania dziewczynki zaangażowali się, oprócz służb, mieszkańcy wsi. Przeszukiwany był m.in. staw i kopalnia nieopodal domu dziewczynki, a we wsi powołano sztab kryzysowy.

Około godziny 20 tego samego dnia poinformowano, że w lesie koło Imbramowic, 6 km od miejscowości, gdzie mieszkała Kristina, znaleziono jej ciało. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze.

Zobacz także

Sekcja zwłok 10-latki trwała kilkanaście godzin. Jak poinformował w piątek wieczorem Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin, przyczyną zgonu dziewczynki były liczne rany kłute klatki piersiowej oraz szyi. „To nie jest tak, że ktoś pod wpływem emocji, chwili dopuścił się tej zbrodni, przestępstwa, czy z jakiegoś zbrodniczego popędu, tylko to było na zimno wykalkulowane i zaplanowane morderstwo, ze wszystkimi szczegółami, w detalach, bez jakiegoś cienia skrupułów i wątpliwości” – powiedział w poniedziałek Zbigniew Ziobro.

Jakub A. przyznał się do zabójstwa Kristiny

22-letniemu Jakubowi A., który został w niedzielę zatrzymany w związku z zabójstwem 10-latki, Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa.

We wtorek mężczyzna usłyszał zarzut dot. podżegania innej osoby do udziału w tej zbrodni. 22-latek również w tej sprawie przyznał się do winy.

Zobacz także

RadioZET.pl/WP