Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Morderca został namierzony?

16.06.2019 15:57
Kristina z Mrowin nie żyje. WP nieoficjalnie: zabójca 10-latki namierzony
fot. Piotr Molecki/East News

Zabójca 10-letniej Kristiny z Mrowin na Dolnym Śląsku został namierzony – to nieoficjalne ustalenia Wirtualnej Polski. Morderca jest poszukiwany od czwartku, gdy w lesie znaleziono ciało dziewczynki.

Zabójstwo Kristiny z Mrowin wstrząsnęło całą Polską. Od momentu odnalezienia ciała 10-letniej dziewczynki przy sprawie bez przerwy pracują śledczy.  Zaangażował się w nią też prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. „Zatrzymanie mordercy 10-letniej dziewczynki z Dolnego Śląska to kwestia czasu” – mówił w sobotę Ziobro.

CZYTAJ NOWE:  PODEJRZANY O ZABÓJSTWO KRISTINY Z MROWIN ZATRZMANY

W międzyczasie dwie prywatne osoby zaoferowały 10 tysięcy złotych nagrody za pomoc w schwytaniu zabójcy dziewczynki. Ten, jak w niedzielę ustaliła nieoficjalnie Wirtualna Polska, został namierzony. Miał to być główny podejrzany w sprawie. Prokuratura w Świdnicy nie udziela na razie więcej informacji. To "ze względu na dobro postępowania".

Zobacz także

Wcześniej, w sobotę, śledczy przekazali, że na miejscu zdarzenia i podczas sekcji zwłok zabezpieczono ślady biologiczne, które mogą pochodzić od sprawcy lub sprawców zabójstwa. Jednocześnie zaprzeczano, by ze zbrodnią miał związek pedofil z Piekar Śląskich, którego zdjęcie jest rozpowszechniane w sieci.

Kristina z Mrowin nie żyje

10-letnia Kristina zaginęła w czwartek około południa. Wyszła ze szkoły w Mrowinach, ale nie dotarła do domu. Ostatni raz widziano ją niecałe 200 metrów od domu. W poszukiwania dziewczynki zaangażowali się, oprócz służb, mieszkańcy wsi. Przeszukiwany był m.in. staw i kopalnia nieopodal domu dziewczynki, a we wsi powołano sztab kryzysowy.

Zobacz także

Około godziny 20 tego samego dnia poinformowano, że w lesie koło Imbramowic, 6 km od miejscowości, gdzie mieszkała Kristina, znaleziono jej ciało.

Sekcja zwłok 10-latki trwała kilkanaście godzin. Jak poinformował w piątek wieczorem Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin, przyczyną zgonu dziewczynki były liczne rany kłute klatki piersiowej oraz szyi. Wiadomo też, że zbrodnia miała podłoże seksualne.

Zobacz także

RadioZET.pl/Policja/PAP/WP.pl