Zamknij

Jest film z zatrzymania oskarżonego o morderstwo 10-letniej Kristiny

17.06.2019 11:28

Dolnośląska policja w poniedziałek opublikowała film, na którym widać moment zatrzymania 22-letniego mężczyzny oskarżonego o morderstwo 10-letniej Kristiny. Mężczyzna w poniedziałek przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

„Dolnośląscy policjanci wczoraj zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo dziecka w Mrowinach. Nad sprawą od czwartku pracowali najbardziej doświadczeni policjanci i prokuratorzy. W tym czasie śledczy sprawdzili setki informacji w tej sprawie, w tym również te otrzymywane od mieszkańców. Wczoraj zatrzymany trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty popełnienia zbrodni” – napisali w poniedziałkowym komunikacie, zamieszczonym na stronie Dolnośląskiej Policji, funkcjonariusze.

10-letnia Kristina nie żyje. Film z zatrzymania 22-latka

Policja upubliczniła również nagranie, na którym widać moment zatrzymania oskarżonego o morderstwo dziecka ze szczególnym okrucieństwem.

22-latek został schwytany w niedzielę, w godzinach popołudniowych, na terenie Dolnego Śląska przez policjantów z KMP z Wrocławia. Mężczyzna nie jest mieszkańcem powiatu świdnickiego – informują służby.

Podejrzany przyznał się do winy. Usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu nawet do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Ciało dziewczynki znaleziono w lesie

10-letnia Kristina w czwartek, 13 czerwca, około godziny 13.00 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny. Od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała.

Zobacz także

Ciało dziewczynki znaleziono w czwartek, około godziny 17.00, w lesie, sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie mieszkała. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze. Jak informowała prokuratura w Świdnicy, przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi.   

RadioZET.pl/Dolnośląska Policja