Wyciekły zdjęcia Jakuba A. Sprawą zajmuje się prokuratura

18.06.2019 12:08
Kristina z Mrowin zamordowana. Zdjęcia Jakuba A. wyciekły do sieci
fot. Policja Dolnośląska

Zabójstwo Kristiny z Mrowin na Dolnym Śląsku wstrząsnęło całą Polską. Cztery dni po brutalnym zabójstwie 10-latki do sieci wyciekły zdjęcia zatrzymanego Jakuba A. „Niech każdy go zobaczy” – napisano na facebookowym profilu „Łączy nas Świdnica”. Sprawą zajmuje się już prokuratura – donosi Onet.

Kristina z Mrowin została zamordowana w czwartek. W niedzielę po południu w sprawie brutalnego zabójstwa 10-letniej dziewczynki zatrzymano 22-letniego Jakuba A. To właśnie tego dnia, w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zostało zrobione jedno ze zdjęć, które w poniedziałek pojawiło się w sieci. Opublikowano je na profilu „Łączy nas Świdnica” na Facebooku. Na zdjęciu było widać dokładnie twarz podejrzanego.

jakub-a
fot. Screen Facebook

Fotografia Jakuba A. błyskawicznie obiegła sieć, a internauci zaczęli je masowo udostępniać – tak jak i nazwisko podejrzanego. 

Mamy informację o tym wycieku i będziemy podejmowali działania. W tym zakresie odbędzie się osobne postępowanie. Doszło do przestępstwa, bo to jest ujawnienie informacji z postępowania przygotowawczego.

mówi Onetowi prokurator Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy

Teraz o tym, która z jednostek zajmie się postępowaniem ws. wycieku, zdecyduje najprawdopodobniej Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.

Zobacz także

Kristina z Mrowin została zamordowana

10-letnia Kristina zaginęła w czwartek około południa. Wyszła ze szkoły w Mrowinach, ale nie dotarła do domu. Ostatni raz widziano ją niecałe 200 metrów od domu. W poszukiwania dziewczynki zaangażowali się, oprócz służb, mieszkańcy wsi. Przeszukiwany był m.in. staw i kopalnia nieopodal domu dziewczynki, a we wsi powołano sztab kryzysowy.

Około godziny 20 tego samego dnia poinformowano, że w lesie koło Imbramowic, 6 km od miejscowości, gdzie mieszkała Kristina, znaleziono jej ciało. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze.

Sekcja zwłok 10-latki trwała kilkanaście godzin. Jak poinformował w piątek wieczorem Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin, przyczyną zgonu dziewczynki były liczne rany kłute klatki piersiowej oraz szyi. „To nie jest tak, że ktoś pod wpływem emocji, chwili dopuścił się tej zbrodni, przestępstwa, czy z jakiegoś zbrodniczego popędu, tylko to było na zimno wykalkulowane i zaplanowane morderstwo, ze wszystkimi szczegółami, w detalach, bez jakiegoś cienia skrupułów i wątpliwości” – powiedział w poniedziałek Zbigniew Ziobro.

Zobacz także

Jakub A. przyznał się do zabójstwa Kristiny

22-letniemu Jakubowi A., który został w niedzielę zatrzymany w związku z morderstwem 10-latki, Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa.

We wtorek mężczyzna usłyszał kolejny zarzut. Chodzi o podżeganie innej osoby do udziału w tej zbrodni. 22-latek również w tej sprawie przyznał się do winy. Jeszcze tego samego dnia do sądu ma trafić wniosek o areszt podejrzanego.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet