Zamknij

O mały włos od tragedii. 25-latka omal nie przejechała dziecka na pasach

26.06.2021 11:52
Krosno Odrzańskie. O mały włos od potrącenia dziecka
fot. screen Lubuska Policja

Tylko refleks ojca sprawił, że przechodzące przez przejście dla pieszych w Krośnie Odrzańskim dziecko nie zostało potrącone przez samochód. Przez pasy przejechała nierozważnie 25-latka. Przyznała się do winy, grozi jej 5 tysięcy złotych grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja Lubuska udostępniła nagranie z feralnego momentu na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło 9 czerwca na ulicy Poznańskiej w Krośnie Odrzańskim. Dzięki nagraniu z monitoringu mundurowi zidentyfikowali pojazd, a wraz z nim jego właścicielkę.

"Wówczas osoba kierująca osobówką, nie zatrzymała się przed przejściem dla pieszych i nie przepuściła pieszych znajdujących się na pasach. Do zarzucanego czynu przyznała się 25-letnia mieszkanka naszego powiatu, która podczas przesłuchania wyraziła skruchę" – relacjonuje podkomisarz Justyna Kulka z KPP w Krośnie Odrzańskim.

Krosno Odrzańskie. Nie zatrzymała się przed przejściem, omal nie potrąciła dziecka [WIDEO]

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu. Wcześniej zgłosił ją mundurowym mieszkaniec miasta. Idący przez przejście dla pieszych mężczyzna zatrzymał się w połowie pasów i kurczowo chwycił małe dziecko, zapewne ocalając jego życie. 

Tuż przed nimi przemknął samochód kierowany przez 25-latkę. "Gdyby nie trzeźwość umysłu mężczyzny, który w ostatniej chwili chwycił syna, mogłoby dojść do tragedii" – wyjaśniła policjantka. Prowadzącej samochód policja postawiła zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym w związku z nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Grozi jej grzywna nawet do 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Obowiązujące od 1 czerwca nowe przepisy, wzmacniające bezpieczeństwo pieszych już w obrębie przejść, sprawiają, że problemy w tej samej sytuacji będzie miał inny kierowca. "Konsekwencji nie uniknie także kierowca busa, który chwilę przed zdarzeniem również nie zatrzymał się przed pasami i nie przepuścił mężczyzny wraz z dzieckiem. Czynności w tej sprawie prowadzone są przez policjantów Zespołu ds. Wykroczeń krośnieńskiej komendy" - dodała Justyna Kulka. W obrębie przejść pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo już wtedy, gdy zamierza wchodzić na jezdnię, za wyjątkiem tramwaju.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Lubuska Policja