Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nauczyciel oskarżony o molestowanie najmłodszych uczennic

09.08.2018 18:18
xxx wiadomosci

Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim oskarżyła nauczyciela jednej ze szkół podstawowych w województwie lubuskim o molestowanie seksualne dziewczynek z najmłodszych klas. Dzieci o dziwnym zachowaniu pedagoga informowały rodziców. Mężczyźnie grozi nawet 12 lat więzienia - poinformowała w czwartek Prokuratura Krajowa.

 Nauczyciel oskarżony o molestowanie najmłodszych uczennic fot. Shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

- Nauczycielowi zarzucono popełnienie przestępstwa wielokrotnego doprowadzania małoletnich uczennic klas od O do III, do tzw. innych czynności seksualnych, których dopuścił się wykorzystując naiwność i zaufanie małoletnich do oskarżonego, jako wychowawcy - poinformowała w czwartek Prokuratura Krajowa.

Jak ustalono w toku śledztwa, do zdarzeń miało dochodzić w czasie trwania lekcji, jak również w czasie przerw, kiedy dzieci pozostawały w klasie pod opieką oskarżonego oraz na zajęciach pozalekcyjnych, które mężczyzna prowadził w III klasie szkoły podstawowej.

- Małoletnie pokrzywdzone zostały przesłuchane z udziałem psychologa. Dziewczynki potwierdziły w swoich zeznaniach okoliczności, które wcześniej relacjonowały swoim matkom. Jak wynika z opinii psychologa uczestniczącego w przesłuchaniu małoletnich, ich zeznania są w pełni wiarygodne, a dzieci nie wykazują skłonności do konfabulacji - podała prokuratura.

Zdaniem biegłego, oskarżony miał wykorzystać niedojrzałość pokrzywdzonych, ich wiek oraz zaufanie. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw.

- Analizując zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator uznał, iż linia obrony oskarżonego zaprezentowana w składanych przez niego wyjaśnieniach jest niewiarygodna, w szczególności w zestawieniu z materiałem dowodowym zgromadzonym w toku prowadzonego śledztwa - poinformowano.

Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim skierowała akt oskarżenia do sądu. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował także wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Grozi mu kara 12 lat więzienia.

RadioZet.pl/PAP/bm

Oceń