Zamknij

Atak nożownika na dworcu autobusowym. Kierowca busa w szpitalu, trwa obława

18.06.2020 12:25
Atak nożownika na dworcu autobusowym. Kierowca busa w szpitalu, trwa obława
fot. Flugklick/Shutterstock

Atak nożownika na dworcu autobusowym w jednej z miejscowości na Podkarpaciu. Jak wynika z relacji świadków, kierowca busa chciał dobudzić jednego z pasażerów, który zasnął w pojeździe komunikacji miejskiej. Ten w odwecie dźgnął go nożem. Trwa obława policji na napastnika.

Atak nożownika na dworcu autobusowym. W środę wieczorem w Krośnie (województwo podkarpackie) pasażer zaatakował prawdopodobnie nożem kierowcę busa relacji Kraków - Krosno.

Ranny kierowca trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

– powiedział rzecznik krośnieńskiej policji Paweł Buczyński. Przekazał również, że trwa policyjna obława za zbiegłym napastnikiem.

Aktualnie przesłuchujemy świadków i sprawdzamy monitoring

– dodał Buczyński.

Zobacz także

Rzecznik, z uwagi na wstępny etap postępowania, nie chciał powiedzieć jakim narzędziem została ugodzona ofiara.

Nie wiadomo czy był to nóż, czy inne ostre narzędzie

– stwierdził.

Atak nożownika na dworcu autobusowym

Do zdarzenia doszło około godziny 19.40. Według świadka cytowanego przez portal Krosno24.pl, po opuszczeniu pojazdu przez pasażerów rozległy się krzyki.

Zobacz także

Z pojazdu wybiegł wysoki, napakowany mężczyzna w jasnozielonej kurtce, spodniach moro z czarną czapką kaszkietówką i czarnym plecakiem. Miał krótkie, ciemne włosy. Wydał dziwny okrzyk i uciekł. Po chwili z busa wyszedł zakrwawiony kierowca. Okazało się, że chciał obudzić tego mężczyznę, bo spał, a on się zdenerwował i go zaatakował

– relacjonował świadek portalowi.

Zobacz także

Jak poinformowało Krosno24.pl, pogotowie ratunkowe wezwali świadkowie zdarzenia. Na miejscu pojawiły się również dwa radiowozy policyjne. Napastnik uciekł w kierunku przejazdu kolejowego.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP