Zamknij

Burza nad Krosnem. Liczne podtopienia, połamane drzewa i zalane drogi

27.07.2021 17:05

Liczne podtopienia i połamane drzewa to skutek dzisiejszej burzy jaka przeszła nad Krosnem. Internauci publikują w mediach społecznościowych zdjęcia przedstawiające zniszczenia. Przypomnijmy, że po południu w wielu miejscach w kraju spodziewane jest duże zachmurzenie, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z ulewami z gradem i z bardzo silnym wiatrem. W trakcie burz może on miejscami osiągać 80-90 km/h.

Burza nad Krosnem
fot. Przyjaciele Krosno 112

Krosno. Nad powiatem krośnieńskim przechodzi mocno nawodniona komórka burzowa, która spowodowała lokalne podtopienia, a silny wiatr łamie i przewraca drzewa - informuje strona Krosno112.pl. Ze zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych wynika także, że w wielu miejscach w powiecie doszło do gradobicia.

Aktualnie działania ratownicze prowadzi kilkudziesięciu strażaków. W sieci pojawiły zdjęcia przedstawiające liczne zniszczenia po burzy, w tym podtopienia, zalane drogi i połamane drzewa.

gradobicie Krosno
fot. Facebok: Ewa Ewa

Prognoza pogody na wtorek po południu jest mało optymistyczna - powiedział PAP synoptyk IMGW Jakub Gawron. "Mamy kontynuację burzowej pogody, której doświadczyliśmy w ostatnich dniach" – dodał.

Po południu spodziewane jest duże zachmurzenie, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z ulewami z gradem i z bardzo silnym wiatrem. W trakcie burz może on miejscami osiągać 80-90 km/h.

Gawron ostrzega, że największe zagrożenie ulewami występuje we wschodniej połowie kraju i na Pomorzu oraz Kujawach. "Tutaj lokalnie podczas burz opady mogą sięgać 30 do 40 mm" – wskazał.

RadioZET.pl/ PAP/ Krosno112.pl/ Facebook: Grupa Przyjaciele Krosno 112