Zamknij

Nie żyją 2- i 5-latek. Tragedie w dwóch różnych częściach Polski

04.02.2021 13:10
Krotoszyn Zawiercie
fot. Śmigłowiec LPR/Wojciech Stróżyk/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

2-letni chłopczyk zmarł w czwartek na skutek nagłego zatrzymania krążenia - poinformował w rozmowie z PAP rzecznik prasowy straży pożarnej w Krotoszynie (woj. wielkopolskie) st. kpt. Tomasz Patryas. Do podobnej tragedii doszło w Zawierciu (woj. śląskie), gdzie zmarł 5-letni chłopiec.

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek ok. godz. 10 w jednym z mieszkań przy ul. Ogrodowskiego w Krotoszynie (woj. wielkopolskie). 

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że u przewlekle chorego chłopca, podłączonego do respiratora doszło do zatrzymania krążenia

st. kpt. Tomasz Patryas

Na miejsce dotarły dwa zastępy straży pożarnej oraz karetka pogotowia ratunkowego. - Ratownicy i strażacy prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową, drugi zastęp zabezpieczał lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – powiedział rzecznik. Niestety, pomimo podjętych działań dziecka nie udało się uratować. 

Krotoszyn i Zawiercie. Nie żyją 2- i 5-latek

Do podobnej tragedii doszło w jednym z domów w Zawierciu (woj. śląskie). Jak podaje "Dziennik Zachodni", 5-letni chłopiec nagle przestał oddychać. Na miejsce również wezwano służby, w tym helikopter LPR.

Niestety, akcja reanimacyjna nie przyniosła rezultatów, a dziecka nie udało się uratować. Na miejscu jest także prokurator. - Zdarzenie dotyczyło 5-latka z nagłym zatrzymaniem krążenia. Niestety zmarł mimo wysiłków zespołu karetki i LPR - przekazała w rozmowie z "DZ" Justyna Sochacka, rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Dziennik Zachodni