Zamknij

Niewybuchy na terenie galerii handlowej. 234 sztuk amunicji i bomba o wadze 50 kg

Redakcja
24.11.2018 18:22
Niewybuchy na terenie galerii handlowej. 234 sztuk amunicji i bomba o wadze 50 kg
fot. Shutterstock

234 sztuki amunicji do różnego rodzaju broni oraz bombę lotniczą o wadze 50 kg z okresu II wojny światowej wydobyła w sobotę z ziemi w Krotoszynie grupa saperska z Głogowa – poinformował w sobotę PAP rzecznik prasowy policji krotoszyńskiej policji Piotr Szczepaniak

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Niewybuchy z czasów II wojny światowej znaleziono na terenie rozbudowywanej galerii handlowej przy ul. Mickiewicza w wielkopolskim Krotoszynie.

Do znalezienia bomby doszło w piątek; na niewybuch natrafiła ekipa budowlana, która bombę wyciągnęła łyżką od koparki.

Zobacz także

„Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci przeszkoleni do rozpoznań minersko-pirotechnicznych stwierdzili, że bombę należy zabezpieczyć i wezwać grupę saperską z Głogowa” – poinformował PAP rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

Ze względów bezpieczeństwa przebiegająca obok ul. Mickiewicza trasa dk 36 i krzyżująca się z nią dk nr 15 zostały w piątek zablokowane. W sobotę grupa saperska z Głogowa kontynuowała prace w celu zabezpieczenia niewybuchu.

„Przed przystąpieniem do wydobycia niewybuchu zdecydowano o ewakuacji około 40 mieszkańców bloku przy ul. Mickiewicza, który znajdował się na wprost placu budowy. Umieszczono ich obok miejsca zamieszkania w świetlicy Państwowej Straży Pożarnej” – poinformował Piotr Szczepaniak z krotoszyńskiej policji.

Zobacz także

Saperzy wydobyli łącznie 234 sztuki różnego kalibru amunicji i bombę lotniczą.

„Były to naboje pistoletowe, maszynowe, a także największe znalezisko, które zapoczątkowało prace, a więc bomba lotnicza o długości około 55 cm i ważąca 50 kg – poinformował rzecznik krotoszyńskiej policji.

RadioZET.pl/PAP/BM