Beata Szydło z Nagrodą Człowieka Roku: Poszliśmy do zwykłych Polaków, by dać im poczucie godnego życia

Redakcja
05.09.2017 23:24
Beata Szydło z Nagrodą Człowieka Roku: Poszliśmy do zwykłych Polaków, by dać im poczucie godnego życia

- Nie ma w rządzie ministra, który nie ma się czym poszczycić. Wszystkie resorty wspaniale pracują. Dzięki temu możemy powiedzieć, że tak dużo dobrego się dzieje - mówiła premier Beata Szydło we wtorek w Krynicy. To zaledwie początek drogi, przed nami długa praca - dodała.

Beata Szydło odebrała we wtorek z rąk marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego nagrodę Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. - Dziękuję bardzo serdecznie biało-czerwonej drużynie, która zwyciężyła, tej, która była na szlaku podróży kampanijnej ówczesnego kandydata na prezydenta, obecnie prezydenta pana Andrzej Dudy i tej drużynie kampanijnej z wyborów parlamentarnych – mówiła we wtorek Szydło.

''Spróbujcie, my wam ufamy''

Dziękowała wszystkim, którzy „pracują bardzo ciężko wprowadzając w życie program, który wybrali Polacy”. - To przecież wyborcy obdarzyli nas zaufaniem, powiedzieli: spróbujcie, my wam ufamy, zrealizujcie to, o czym mówicie – dodała szefowa rządu.

- Naszym wielkim zobowiązaniem jest to, żeby ten projekt doprowadzić do końca. Ale żeby tak się stało ta drużyna musi cały czas być razem, musimy konsekwentnie i z uporem dążyć do tego, do czego się zobowiązaliśmy – oświadczyła premier. - Dziękuję moim koleżankom i kolegom ministrom – podkreśliła Szydło.

Zobacz także

- Mogę śmiało powiedzieć, że nie ma w rządzie w tej chwili ministra, który nie ma się czym poszczycić. Wszystkie resorty wspaniale pracują i dzięki temu możemy powiedzieć, że tak dużo dobrego się dzieje – stwierdziła szefowa rządu. Szczególne podziękowanie skierowała do wicepremiera, ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego, za Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju.

''Godne życie''

- Myśmy poszli po to z tym programem, żeby zmienić życie zwykłych Polaków, żeby dać poczucie godnego życia. To jest ogromna rola (minister rodziny, pracy i polityki społecznej) Elżbiety Rafalskiej. Program 500 Plus, który okazał się rewolucyjnym, nie dlatego, że jest to program pomocowy. On zmienił faktycznie życie wielu polskich rodzin – mówiła Szydło. Dodała, że program Rodzina 500 Plus jest także programem napędzającym polską gospodarkę.

Premier dziękowała także szefowi resortu energii Krzysztofowi Tchórzewskiemu i wiceministrowi resortu Grzegorzowi Tobiszowskiemu za „uratowanie polskiego górnictwa”. Skierowała także podziękowania do wszystkich, którzy pracują w różnych instytucjach w całej Polsce, wprowadzając w życie projekt dobrej zmiany.

- Musimy pamiętać, że to jest zaledwie początek drogi, a przed nami długa praca. Najważniejsze to, co pozostaje do zrealizowania – wskazywała Szydło. - To jest moja rola, żeby ta drużyna cały czas była razem – dodała. - Jeżeli do końca pozostaniemy biało-czerwoną drużyną, to zwyciężymy, a to zwycięstwo będzie oznaczało rozwój Polski, dobre życie w bezpiecznej Polsce polskich rodzin – podkreśliła premier.

RadioZET.pl/PAP/DG