Krystyna Loska miała zawał. Jej stan jest poważny

Redakcja
17.08.2017 11:11
Krystyna Loska zawał
fot. ons.pl

Ikona polskiej telewizji - Krystyna Loska - trafiła do szpitala po tym, jak poczuła silny ucisk w klatce piersiowej. 80-letnia prezenterka błyskawicznie trafiła na stół operacyjny.

Krystyna Loska to prawdziwa gwiazda polskiej telewizji. W nocy ze środy na czwartek trafiła do szpitala skarżąc się na silny ból w klatce piersiowej. Po badaniach okazało się, że prezenterka miała zawał. Lekarze podjęli decyzję o interwencji chirurgicznej i natychmiast rozpoczęli operację udrażniania naczyń wieńcowych. Mimo szybkiego działania, stan pacjentki jest bardzo poważny.

25 lipca gwiazda skończyła 80 lat i z tej okazji wyprawiła duże przyjęcie, na którym była w świetnej formie i tryskała humorem. Jednak od ponad 20 lat zmaga się z rzadką chorobą - zespołem takostubo (w momentach zdenerwowania i stresu schorzenie objawia się, podobnie jak zawał, silnymi bólami w klatce piersiowej oraz dusznościami), określaną mianem zespołu złamanego serca, co w połączeniu z zaawansowanym wiekiem spikerki niespodziewanie zaowocowało poważnym zagrożeniem jej życia.

RadioZET.pl/SE/SA