Zamknij

Media na celowniku PiS? Dziennikarz Onetu ujawnia słowa posłanki Pawłowicz

Redakcja
18.07.2017 12:36
Media na celowniku PiS? Dziennikarz Onetu ujawnia słowa posłanki Pawłowicz
fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

W Sejmie trwa gorąca debata nad reformą sądownictwa i projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. Tymczasem posłanka Krystyna Pawłowicz w rozmowie z dziennikarzem Onetu ujawniła, co będzie następne.

Na celowniku PiS mają znaleźć się media. Przynajmniej tak wynika z wypowiedzi posłanki Pawłowicz. Dziennikarz portalu Onet usłyszał od niej słowa: "a po wakacjach weźmiemy się za was". Czy to zwiastun tego, co czeka nas na jesieni?

Zobacz także

Krystyna Pawłowicz nie ukrywa swojej niechęci do mediów innych niż prawicowe i telewizja publiczna. Redakcje krytykujące działania PiS nazywa "mackami opozycji" i uważa, że wzywają one do obalenia rządu. Cytowała też paragrafy, które jej zdaniem wystarczą, aby owym mediom zakazać działalność.

Czy zapowiedzi Krystyny Pawłowicz się sprawdzą, a prywatnym mediom grozi utrata koncesji za "niezgodność z linią partii"? Niepokoić może też fakt, że Teresa Bochwic z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji chwali z kolei komentarze o "zarzynaniu" TVN i Polsatu. Z kolei były członek KRRiT Krzysztof Luft ostrzega: po reformie sądownictwa nikt już nie będzie mógł powstrzymać zapędów PiS. W swoim poście Luft wymienił z nazwy także naszą rozgłośnię.

RadioZET.pl/KM