Krystyna Pawłowicz straciła posadę wykładowcy na uczelni

Redakcja
25.01.2018 17:58
Krystyna Pawłowicz straciła posadę wykładowcy na uczelni
fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Krystyna Pawłowicz straciła pracę wykładowcy na uczelni. Chodzi o jej wpis o śmierci 14-letniego Kacpra, który oburzył wiele osób. 

Krystyna Pawłowicz już nie jest wykładowczynią w Wyższej Szkoły Administracji i Prawa w Ostrołęce. Chodziło o kontrowersyjny wpis na Facebooku nawiązujący do samobójstwa 14-latka. 

Zobacz także

7 września 2017 roku 14-letni Kacper powiesił się w swoim pokoju. Nie mógł znieść docinek i szykan ze strony rówieśników, którzy wyśmiewali go i drwili z niego, że jest gejem. Tragedia wstrząsnęła nie tylko małą miejscowością Gorczyn pod Łodzią, ale i całym krajem. Pojawiło się wiele głosów ostro potępiających wszelkie objawy dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. 

Sprawę postanowiła też skomentować posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. 

„Liberalno-lewackie środowiska najpierw propagują wśród dzieci i młodzieży podatnych na różne niestandardowe zachowania - nienaturalne postawy i relacje, a potem, gdy te zaburzone zachowania są przez rówieśników brutalnie wytykane,i w skrajnych sytuacjach kończą się tragicznie, to lewaccy ideolodzy patologii obyczajowych odwracają kota ogonem i fałszywie, bezczelnie lamentują nad "morderczą nietolerancją" rówieśników” — pisała na swoim profilu na Facebooku.

Ten wpis oburzył wiele osób. Ponad 2 tysiące osób podpisało apel o interwencję do władz ostrołęckiej uczelni, na której wykładała Krystyna Pawłowicz.  Sygnatariusze domagali się wyciągnięcia konsekwencji wobec polityczki. Jej zachowanie nazwali „niegodnym” osoby, która naucza młodzież.

Wirtualna Polska informuje, że Krystyna Pawłowicz sama wystąpiła do władz uczelni z wnioskiem o rozwiązanie umowy. Już nie wykłada w Ostrołęce.

RadioZET.pl/WP/KM