Zamknij

Krystyna Pawłowicz ma radę dla polskich piłkarzy. Odpowiedział jej Boniek

Redakcja
25.06.2018 21:07
Krystyna Pawłowicz ma radę dla polskich piłkarzy. Odpowiedział jej Boniek
fot. Jacek Domiński/Reporter/East News

Nie milkną komentarze po słabym występie Polaków na Mundialu w Rosji. Mówi się o złości i straconych nadziejach. Nagłówki poniedziałkowych gazet były pełne krytyki dla występu biało-czerwonych. Swoją radę dla kadry ma też posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Jej zdaniem piłkarze powinni wrócić do kraju bez rozgrywania meczu z Japonią. 

Zdaniem posłanki Krystyny Pawłowicz polska reprezentacja powinna wrócić do kraju już przed starciem z Japonią i nie czekać na "mecz o honor". 

"Jeśli nie ma już żadnych szans na dalszy awans,to jaki jest sens by zostawać na Mundialu dłużej ? Obowiązku chyba nie ma Mecz z Japonią ma być „walką o honor” ? Jaki,czyj „honor”? Honor,to byłby szybki powrót,jakieś wspólne przepraszam i zwrot kosztów..." - napisała polityczka na Twitterze (pisownia oryginalna).

Krystynie Pawłowicz odpowiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

"Szanowna Pani @KrystPawlowicz czy po Mundialu mogę zaprosić panią na kawę? Po tym wpisie, jawi się Pani dla mnie kobietą fascynującą" - napisał były piłkarz i trener. 

Do rozmowy włączył się też polityk Janusz Piechociński. 

Polscy piłkarze w kiepskim stylu zaprezentowali się na Mundialu. Przegrali z Senegalem (1:2) i z Kolumbią w meczu o wszystko (0:3). Komentatorzy i kibice nie kryją rozczarowania, gdyż nadzieje i apetyty rozrosły się do dużych oczekiwań (a przynajmniej do wyjścia z grupy). Eksperci prześcigają się w analizach dotyczących przygotowania fizycznego piłkarzy (tracili siły z minuty na minutę), ustawienia, gry w klubach (większość z nich siedziało na ławce w swoich drużynach) i wreszcie atmosfery i planu treningowego. Adam Nawałka zapowiedział, ze po meczu z Japonią odda się do dyspozycji PZPN. Jego kontrakt kończy się po Mistrzostwach Świata. 

RadioZET.pl/KM