Zamknij

Krystyna Pawłowicz o proteście: zabijacie ich, cholerne egoistki

Redakcja
25.05.2018 10:10
Krystyna Pawłowicz o proteście: zabijacie ich, cholerne egoistki
fot. Łukasz Zakrzewski/Reporter/East News

Krystyna Pawłowicz znana jest z ostrego języka. Wiele razy w sposób mało elegancki komentowała też protest osób z niepełnosprawnościami i ich rodziców. We wpisie opublikowanym w czwartek rzuca mocne oskarżenia pod adresem Iwony Hartwich — jednej z liderek protestu. Dostało się też posłance Joannie Scheuring-Wielgus. 

Krystyna Pawłowicz po raz kolejny rzuca mocne słowa w kierunku protestujących w Sejmie rodziców osób z niepełnosprawnościami. Tym razem wpis na Twitterze był spowodowany awanturą w Sejmie protestujących ze Strażą Marszałkowską.

W czwartek w Sejmie doszło do szarpaniny.  Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych próbowała wywiesić baner na zewnątrz budynku parlamentu. Protestujące kobiety otworzyły jedno z okien znajdujących się na pierwszym piętrze w holu głównym Sejmu. Hartwich trzymałą w rękach plakat. Wówczas podeszła do nich Straż Marszałkowska. Strażnicy poprosili o zamknięcie okna. Argumentowali, że chodzi o bezpieczeństwo.

Pawłowicz atakuje protestujących w Sejmie

„Chuliganka sejmowa, bojówkarka Scheuring-Wielgus, pakując się w środek działań Straży Marszałkowskiej, utrudniała im wykonywanie ich obowiązków. Wielgus, Hartwich! Za wasze zachowanie płacą skrajnymi emocjami wasi podopieczni, zabijacie ich, cholerne egoistki!” — skomentowała całą sytuację Krystyna Pawłowicz.

To nie pierwszy tego typu wpis posłanki PiS. Dzień wcześniej pisała o „trudnym do zniesienia smrodzie” w Sejmie. Ten komentarz wywołał burzę i falę krytyki. Internauci i komentatorzy zarzucają posłance, że w sposób „urągający godności” zwraca się do osób z niepełnosprawnościami. 

RadioZET.pl/KM