Zamknij

Krystyna Pawłowicz pisze do minister Rafalskiej. Chodzi o sklepy Żabka

Redakcja
11.05.2018 08:25
Krystyna Pawlowicz
fot. East News

Krystyna Pawłowicz pisze do minister Elżbiety Rafalskiej w sprawie sklepów sieci Żabka. Chodzi o „przygotowania do powszechnego obejścia ustawy ograniczającej handel w niedzielę przez sieci Żabka, Freshmarket i Lewiatan”. Sklepy planują zamienić się w placówki pocztowe, co pomoże obejść zakaz handlu. Zdaniem posłanki PiS to zaszkodzi nie tylko pracownikom, ale też pracodawcom. 

Sklepy sieci Żabka mają stać się placówkami pocztowymi, by obejść niedzielny zakaz handlu. Żabka na podstawie umowy z Pocztą Polską wprowadziła usługi pocztowe do tysiąca swoich sklepów. Docelowo mają one objąć wszystkie sklepy tej sieci. 

Zobacz także

Te plany krytykuje Krystyna Pawłowicz. Posłanka PiS napisała w tej sprawie do Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

— Wątpliwe, by ktoś w niedzielę nadawał listy i paczki czy odbierał przesyłki kurierskie. Mogą to być pojedyncze, absolutnie bardzo rzadkie przypadki lub w ogóle może takiej praktyki nie być — mówi polityk PiS. Dodaje, że przekształcenie sklepów w punkty pocztowe wymagałoby rozszerzenia kompetencji, np. dostępu do danych osobowych. 

Zobacz także

„Taka próba obejścia przepisów ustawowych najbardziej uderzy w pracowników, ale również i właścicieli tych sklepów, którzy i tak cierpią z powodu podporządkowania się dominującej roli franczyzodawców” — alarmuje Pawłowicz w piśmie do minister Rafalskiej.

Krystyna Pawłowicz prosi minister Elżbietę Rafalską o „zainteresowanie się tym palącym problemem i podjęcie możliwie pilnych działań w celu uszczelnienia zapisów ustawy”.

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/KM