Skandaliczne słowa posłanki PiS. Porównuje Biedronia do...dyktatora

Redakcja
04.02.2019 10:24
Skandaliczne słowa posłanki PiS. Porównuje Biedronia do...dyktatora
fot. Agnieszka Sniezko/East News

„Wiosenny R.Biedroń na swym zjeździe jak F.Castro. Mówi długo i z głowy.Tęczowo,ckliwie i nienawistnie” – napisała na swoim Twitterze Krystyna Pawłowicz (PiS), szydząc z niedzielnej konwencji założycielskiej partii Wiosna. Obraźliwy komentarz i skandaliczne porównanie spotkały się z falą krytyki ze strony użytkowników portalu społecznościowego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W niedzielę, po godzinie 14.00, w Warszawie rozpoczęła się konwencja założycielska partii Roberta Biedronia. Kandydat do wyborów w 2019 roku przedstawił szereg propozycji programowych oraz ogłosił nazwę swojego ugrupowania politycznego – „Wiosna”.

Zobacz także

Wśród postulatów wymienił na przykład ustanowienie emerytury w wysokości 1600 złotych dla każdego Polaka, zmiany w programie 500 plus oraz renegocjację konkordatu, wycofanie religii ze szkół, a także opodatkowanie Kościoła. Partia Wiosna postuluje również zalegalizowanie aborcji na życzenie do 12. tygodnia życia płodu i walkę z dyskryminacją. To tylko niektóre z obietnic złożonych podczas niedzielnego wydarzenia.

„Będzie lewacki terror”

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Pawłowicz,choć całkiem niedawno obiecywała wycofanie się z polityki, w swoim stylu skomentowała niedzielną konwencją na Twitterze. Znana z niewybrednych komentarzy i przekraczających granicę dobrego smaku treści polityk porównała Biedronia do… kubańskiego dyktatora.

Zobacz także

„Wiosenny R.Biedroń na swym zjeździe jak F.Castro. Mówi długo i z głowy.Tęczowo,ckliwie i nienawistnie” (pisownia oryginalna – red.) – napisała na Twitterze. Nie wytłumaczyła jednak, gdzie należy doszukiwać się znamion nienawiści w przemówieniu Roberta Biedronia.

„Będzie lewacki terror” – straszyła. „Po swym zwycięstwie wywróci Polskę do góry nogami. Mamy się bać. Dziś w PL mroźna zima, ale on już urządzi nam świeżą wiosnę, groził” – perorowała.

Jej wypowiedź doczekała się zdecydowanej odpowiedzi ze strony internautów, którzy chórem skrytykowali słowa posłanki.

„Wiec Robert groził i urządzał terror na dzisiejszej konwencji? Naprawdę? Niczego się Pani nie nauczyła po ostatnich wydarzeniach w Polsce? Brak słów” – skomentował jeden z użytkowników Twitterze. „Czy Pani oglądała ten sam zjazd R. Biedronia co ja? Bo ja słów nienawiści nie usłyszałam. Za to całkiem sporo o TS (Trybunale Stanu – red.)dla łamiących konstytucję. Czyżby tego Pani tak bardzo się boi?” – napisała z kolei inna użytkowniczka portalu.

RadioZET/super Express/JZ