Lepiej być poza Unią niż przyjąć uchodźców? Nowy sondaż

05.07.2017 09:36

Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? Przeciwko temu jest ponad połowa Polaków, wynika z czerwcowego sondażu IBRIS na zlecenie "Polityki". Jako naród jesteśmy na tyle niechętni wobec przybyszów, że... wolelibyśmy opuścić Unię Europejską. 

Lepiej być poza Unią niż przyjąć uchodźców? Nowy sondaż fot. Flickr

56,5 proc. respondentów uważa, że Polska nie powinna przyjmować uchodźców, nawet w obliczu zagrożenia pozbawienia nas funduszy unijnych. Brak dotacji przekonuje nieco ponad 40 proc. ankietowanych. Ci uważają, że w takiej sytuacji powinniśmy przyjąć przybyszów. 

Zagłosuj

Czy Polacy powinni przyjąć uchodźców?

Drugie pytanie daje do myślenia. Wynika z niego, że Polacy chcą uniknąć przyjmowania uchodźców za wszelką cenę. Dosłownie. "Czy Polska powinna odmówić przyjęcia uchodźców z krajów muzułmańskich nawet gdyby z tego powodu wiązało się to z koniecznością opuszczenia Unii Europejskiej?" - musieli odpowiedzieć respondenci. Okazuje się, że przepytywanym Polakom wcale nie zależy na pozostaniu w strukturach europejskich. "Zdecydowanie tak" i "raczej tak" odpowiedziało łącznie 51,2 proc. badanych. Stojąc przed takim dylematem nieco ponad 37,5 proc. respondentów stwierdziło, że powinniśmy przyjąć uchodźców.

RadioZET.pl/Polityka/KM

Oceń