Zamknij

Lepiej być poza Unią niż przyjąć uchodźców? Nowy sondaż

Redakcja
05.07.2017 09:36
Lepiej być poza Unią niż przyjąć uchodźców? Nowy sondaż
fot. Flickr

Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? Przeciwko temu jest ponad połowa Polaków, wynika z czerwcowego sondażu IBRIS na zlecenie "Polityki". Jako naród jesteśmy na tyle niechętni wobec przybyszów, że... wolelibyśmy opuścić Unię Europejską. 

56,5 proc. respondentów uważa, że Polska nie powinna przyjmować uchodźców, nawet w obliczu zagrożenia pozbawienia nas funduszy unijnych. Brak dotacji przekonuje nieco ponad 40 proc. ankietowanych. Ci uważają, że w takiej sytuacji powinniśmy przyjąć przybyszów. 

Zagłosuj

Czy Polacy powinni przyjąć uchodźców?

Liczba głosów:

Drugie pytanie daje do myślenia. Wynika z niego, że Polacy chcą uniknąć przyjmowania uchodźców za wszelką cenę. Dosłownie. "Czy Polska powinna odmówić przyjęcia uchodźców z krajów muzułmańskich nawet gdyby z tego powodu wiązało się to z koniecznością opuszczenia Unii Europejskiej?" - musieli odpowiedzieć respondenci. Okazuje się, że przepytywanym Polakom wcale nie zależy na pozostaniu w strukturach europejskich. "Zdecydowanie tak" i "raczej tak" odpowiedziało łącznie 51,2 proc. badanych. Stojąc przed takim dylematem nieco ponad 37,5 proc. respondentów stwierdziło, że powinniśmy przyjąć uchodźców.

RadioZET.pl/Polityka/KM