Zamknij

Straż Graniczna: Na granicy z Białorusią zmarła kolejna osoba

24.09.2021 09:51
granica z Białorusią
fot. Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News

Na granicy z Białorusią zmarła kolejna osoba. Chodzi o obywatela Iraku. "Jeden z mężczyzn pomimo reanimacji prowadzonej przez patrol oraz zespół karetki pogotowia zmarł (prawdopodobnie na zawał serca)" - poinformowała w piątek na Twitterze Straż Graniczna.

Straż Graniczna poinformowała, że minionej nocy w odległości około pół kilometra od granicy z Białorusią zatrzymano grupę imigrantów, obywateli Iraku.

Śmierć kolejnego migranta na granicy z Białorusią

"Jeden z mężczyzn pomimo reanimacji prowadzonej przez patrol oraz zespół karetki pogotowia zmarł (prawdopodobnie na zawał serca)" - przekazano w komunikacie. "Kolejny z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 jest w szpitalu" - dodano.

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Przedstawiciele rządu uzasadniają konieczność wprowadzania stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Alaksandra Łukaszenki prowadzi "wojnę hybrydową".

RadioZET.pl/PAP