Krzysztof Bosak zastanawia się, czy Ziemia krąży wokół Słońca. Powołuje się na naukowców

Redakcja
27.03.2018 07:22
Krzysztof Bosak
fot. Wikimedia Commons

Działacz Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak, ma wątpliwości co do stwierdzenia, że to Ziemia krąży wokół Słońca. Jak dodaje, istnieje w tej materii spór naukowców. 

Niecodzienna wymiana zdań o przewrocie kopernikańskim rozpoczęła się pod postem dziennikarza TVP Info Przemysława Wenerskiego, który stwierdził, że oba stwierdzenia: „aborcja jest zabójstwem Człowieka” i „Ziemia krąży wokół słońca” to fakty, których nie sposób kwestionować. 

Tutaj włączył się działacz Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak. Okazuje się, że słynne stwierdzenie „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”, którym przyjęło się określać rewolucję Mikołaja Kopernika, nie do końca go przekonuje.

„Gdy wejść głębiej w temat to okazuje się, że nie ma fizycznych dowodów na to które krąży wokół którego. Kontrowersja trwa od kilkuset lat i wciąż czeka na konkluzywny dowód, inny niż argumentacja z przyjętego układu odniesienia ruchem pozostałych planet układu”. 

Nie obyło się bez komentarzy internautów na ten temat. Krzysztof Bosak odpowiada swoim krytykom i cytuje wypowiedź doktora Fizyki z UW.

RadioZET.pl/KM