Krzysztof Brejza mógł zderzyć się z tirem. Dramatyczne nagranie

13.08.2019 19:17
Krzysztof Brejza
fot. Twitter.com/Krzysztof Brejza

Krzysztof Brejza mógł ulec poważnemu wypadkowi samochodowemu. Znany polityk Platformy Obywatelskiej opublikował na swoich mediach społecznościowych nagranie z drogi krajowej nr 10. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Krzysztof Brejza zamieścił na swoim Twitterze krótkie nagranie z kamerki samochodowej. Na filmiku widać, jak kierowca rozpędzonej ciężarówki wymijając innych samochód, wjechał na przeciwległy pas, którym poruszał się poseł Platformy Obywatelskiej. 

''Dość wąska DK 10 Bydgoszcz-Toruń, kierowca TIRa postanawia wyminąć auto zjeżdżając na mój pas ruchu'' - napisał Krzysztof Brejza.

Jak podaje Polsat News, 50 km odcinek drogi krajowej numer 10 między Bydgoszczą a Toruniem przez drogowców nazywany jest "drogą śmierci". Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy twierdzi jednak, że za śmiertelne wypadki nie można winić drogi. 

 - Jak przeanalizujemy te wypadki śmiertelne, które na tym odcinku się wydarzyły, za każdym razem winny był człowiek. Ta droga to zwykła droga krajowa, nawierzchnia tej trasy nie jest zła. Winny wypadkom jest czynnik ludzki - powiedział w rozmowie z Polsat News. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Polsat News/Twitter