Zamknij

Nie żyje Krzysztof Gedroyć. Znany pisarz miał 67 lat

01.10.2020 09:47
Krzysztof Gedroyć
fot. YouTube Screen/Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego

Krzysztof Gedroyć nie żyje. Informację o śmierci pisarza potwierdzili jego najbliżsi. Artysta miał 67 lat.

Krzysztof Gedroyć nie żyje — tę smutną informację jako pierwszy przekazał Bogdan Białek, przyjaciel pisarza. Jak dowiedział się serwis poranny.pl — smutną wiadomość przekazała mu Ewa Kanigowska-Gedroyć, żona artysty.

Nie żyje Krzysztof Gedroyć. Pisarz miał 67 lat

Krzysztof Gedroyć urodził się w 1953 roku w Białymstoku. Mieszkał w Warszawie oraz w Bierźałowcach na Sejneńszczyźnie. Znany pisarz, historyk sztuki, a także wykładowca akademicki w Akademii Teatralnej im. A Zelwerowicza w Warszawie zmarł w wieku 67 lat. Gedroyć w latach 1999-2020 pełnił także funkcję prodziekana Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Pisarz dwukrotnie otrzymał Nagrodę Literacką Prezydenta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego.

Przed chwilą się dowiedziałem, że zmarł nagle mój Druh Serdeczny, Przyjaciel z lat najdawniejszych, Krzysztof Gedroyć. Pisarz, poeta, myśliciel, wykładowca w warszawskiej Akademii Teatralnej. Ból wielki.

Bogdan Białek

Informacja ta pojawiła się w mediach społecznościowych w nocy z 30 września na 1 października. Bogdan Białek o śmierci przyjaciela dowiedział się od jego żony.

RadioZET.pl/poranny.pl