Zamknij

Wspólnik męża rzeczniczki Porozumienia szefem Rady Nadzorczej Pomorskiej SSE

18.05.2021 13:37

Wieloletni wspólnik męża rzeczniczki Porozumienia Jarosława Gowina stanął na czele Rady Nadzorczej w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - ustalił reporter Radia ZET Maciej Bąk. Na stanowisko delegowało go Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, na którego czele stoi szef Porozumienia i wicepremier Gowin.

Magdalena Sroka, rzeczniczka Porozumienia
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER, Magdalena Sroka, rzeczniczka Porozumienia

Krzysztof Kaczmarek objął funkcję tydzień temu, zastępując Barbarę Piontek. Od lat współpracuje w biznesie z mężem posłanki Magdaleny Sroki, rzeczniczki partii Gowina.

W Pomorskiej SSE Skarb Państwa ma blisko 60 procent udziałów. Magdalena Sroka w rozmowie z reporterem Radia ZET przekonuje, że nie wiedziała o tym powołaniu i nie miała na nie żadnego wpływu.

Człowiek Gowina w Radzie Nadzorczej PSSE. "Bardzo dobry specjalista"

Krzysztofa Kaczmarka na stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej delegowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, kierowane przez Jarosława Gowina. Krzysztof Kaczmarek w KRS-ie widnieje wspólnie z mężem posłanki w trzech prywatnych spółkach. Magdalena Sroka zapewniła, że jest to "bardzo dobry specjalista" i jego nominacja to "bardzo dobre posunięcie".

Pomorska SSE wyjaśnia nam, że Krzysztof Kaczmarek jest wieloletnim przedsiębiorcą i menadżerem kierującym działalnościami gospodarczymi oraz spółkami kapitałowymi. "Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w Polsce jak i za granicą. Jest absolwentem studiów z zakresu komunikacji społecznej na Wydziale Nauk Społecznych oraz menadżerskich studiów MBA w obszarze zarządzania w organizacji. Biegle posługuje się językiem angielskim" – przekazała nam Monika Fabich, Główny Specjalista ds. Marketingu w Pomorskiej SSE.

RadioZET.pl/oprac. BCh