Zamknij

Krzysztof Kalczyński nie żyje. Aktor znany z „Klanu” miał 82 lata

Magdalena Kulej
11.09.2019 09:03
Krzysztof Kalczyński nie żyje
fot. VIPHOTO/East News

Krzysztof Kalczyński, aktor, którego widzowie znają między innymi z takich seriali jak  „Klan” i „Na Wspólnej”, zmarł 10 września w wieku 82 lat.

Informację o śmierci Krzysztofa Kalczyńskiego potwierdziła jego rodzina, w tym córka, dziennikarka Anna Kalczyńska. „Kto go znał, wie, że był chodzącą życzliwością, emanujący ciepłem i humorem” – napisała na Facebooku prezenterka „Dzień dobry TVN”. „Dla mnie był miłością, wsparciem, samą czułością. Przed pierwszym dniem szkoły, przed egzaminami, przed ołtarzem, przy każdej ważnej okazji ściskaliśmy się za piąty paluszek. Tak też było wczoraj” – dodała w poruszającym wpisie.

Krzysztof Kalczyński – kim był?

Krzysztof Kalczyński urodził się w 1937 roku w Poznaniu. Pracował jako muzyk Teatru Narodowego, ukończył wydział reżyserii muzycznej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Po ukończeniu krakowskiej  Akademii Sztuk Teatralnych zaczął pojawiać się na ekranie.

Kalczyński przez lata występował w takich serialach jak „Klan”, gdzie wcielał się w postać Edwarda Tyczyńskiego, teścia Michała Chojnickiego. Występował też w „Na Wspólnej” czy w „Plebanii”. Widzowie pamiętają go też z „Pensjonatu pod Różą”. Prywatnie był mężem Haliny Rowickiej.

Zobacz także

RadioZET.pl